Activision chce, aby Call of Duty: Modern Warfare było kontrowersyjne

Call of Duty: Modern Warfare ma być mroczniejsze od poprzednich odsłon słynnego cyklu.

@ 26.06.2019, 21:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Najnowsze doniesienia na temat Call of Duty: Modern Warfare wskazują na to, iż otrzymamy projekt mroczniejszy od tego, w co mogliśmy zagrać do tej pory. Deweloperzy, na polecenie Activision, mają sprawić, że gracz poczuje się lekko niekomfortowo w obliczu tragedii współczesnego konfliktu zbrojnego.

Mimo że mogłoby się wydawać iż właśnie takiego projektu oczekują krytycy, po prezentacji Call of Duty: Modern Warfare, jaka miała miejsce za zamkniętymi drzwiami na targach E3 2019, odbiorcy się podzielili. Części z nich przypadło mroczniejsze podejście, a część była zniesmaczona.

"Modern Warfare jest wyzwaniem dla każdego studia, szczególnie jeśli wydawca chce, aby projekt był mroczniejszy i bardziej kontrowersyjny, tylko po to, by zwracać na siebie uwagę", powiedział Michael Condrey, który obecnie pracuje dla 2K Games, a wcześniej współtworzył Sledgehammer Games.

"Kiedy pracowaliśmy nad MW3 byliśmy bardziej skupieni na fabule w świecie ogarniętym przez fikcyjny konflikt. W przypadku WW2 nasza ekipa starała się natomiast oddać hołd konfliktowi, jakiego później nie było".

"Ale świat się zmienił sporo w czasie ostatniej dekady, a wydarzenia, jakie miały miejsce w Sandy Hook, Las Vegas oraz Christchurch są prawdziwe i łamiące serce. Więc jestem w rozterce, aby byś szczerym".

"Kreatywne wyzwania realistycznego nowoczesnego konfliktu są skomplikowane. Zachodni bohaterowie zabijający złoczyńców z bliskiego wschodu to za mało".

Premierę Call of Duty: Modern Warfare zaplanowano na dzień 25 października bieżącego roku. Grać będziemy na PC, PS4 oraz Xboksie One. W międzyczasie na pewno zobaczymy jakieś prezentacje gry, co natomiast pozwoli nam samodzielnie ocenić czy Activision faktycznie stawia na kontrowersje.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   00:21, 27.06.2019
Już w przypadku poprzednich części bywało kontrowersyjnie. Wystarczy przypomnieć sobie znaną misję No Russian z drugiego Modern Warfare. Ja liczę, że przygotują znowu coś zapadającego w pamięć. W przeciwieństwie do odsłon z minionych lat na tego CoD'a czekam.
0 kudosJakubBalicki   @   12:07, 27.06.2019
Mam nadzieję że rozwinięty będzie tryb przetrwania z Call of Duty modern warfare 3 w którym się zakochałem