Call of Duty Modern Warfare 2 i Call of Duty Warzone 2 oficjalnie zapowiedziane!

Activision zapowiada kontynuację swoich hitowych strzelanek. Zagramy jeszcze w 2022 roku!

@ 11.02.2022, 21:40
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Call of Duty Modern Warfare 2 i Call of Duty Warzone 2 oficjalnie zapowiedziane!

Firma Activision oficjalnie potwierdziła istnienie Call of Duty: Modern Warfare 2. Produkcja ma zadebiutować jeszcze w 2022 roku, zapewne standardowo - jesienią.

Ponieważ zapowiedź jest bardzo enigmatyczna, w formie krótkiego wspomnienia we wpisie na blogu, to nie znamy większej ilości szczegółów. Nie podano docelowych platform, więc nie mamy pewności czy gra trafi także na konsole poprzedniej generacji, czy tylko na współczesne maszyny. Raczej należy zakładać jednak, że zagramy na obecnej i zeszłej generacji - w końcu starsze konsole nadal są popularne i trudno byłoby dla Activision porzucić tak potężne grono fanów.

Oprócz kontynuacji Modern Warfare, amerykański wydawca zajawił Call of Duty: Warzone 2. Tutaj także nie znamy detali, oprócz tego, że tytuł będzie "rewolucją" dla gatunku battle-royale. Twórcy szykują zupełnie nowy teren rozgrywki, a także obiecują świeże rozwiązania - m.in. tryb gry sandbox. Nie ujawniono daty premiery Warzone 2, ani docelowych platform. 

Produkcją Modern Warfare 2 oraz Warzone 2 zajmuje się studio Infinity Ward. Gry powstają na nowym silniku, ale nie podano nazwy narzędzia. Zapewne jest to odświeżona wersja świetnego Infinity Ward 8, skutecznie napędzającego poprzednie odsłony obu produkcji. 

Activision zapewnia, że tym razem obie gry tworzone są jednocześnie, co ma zapewnić ich pełną integrację. A także pozwolić na uniknięcie błędów, jakie pojawiły się na przestrzeni ostatnich lat, gdy Warzone było łączone z kolejnymi odsłonami Call of Duty.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosAntyMarksista   @   19:38, 13.02.2022
Żadnego teasera, bądź trailera?
Ciekaw jestem co wymogło na nich taką przyspieszoną zapowiedź :S
0 kudoslogan23   @   20:49, 13.02.2022
Cytat: AntyMarksista
Żadnego teasera, bądź trailera?
Ciekaw jestem co wymogło na nich taką przyspieszoną zapowiedź :S
Kasa,Kasa.