Ujawniono nowy materiał wideo ze strategicznego Conan Unconquered

Conan Unconquered otrzymało przybliżoną datę premiery oraz całkiem obszerny zakulisowy materiał wideo, pełen detali dotyczących rozgrywki.

@ 06.03.2019, 08:29
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
pc

Ujawniono nowy materiał wideo ze strategicznego Conan Unconquered

Zapowiedziany pod koniec zeszłego roku Conan Unconquered rośnie w siłę i wygląda na to, że już niebawem da pokaz swej barbarzyńskiej mocy. W sieci pojawił się bowiem nowy materiał wideo prosto od firmującego grę wydawcy (Funcom), który ukazuje wyczekującym produkcji graczom nie tylko przybliżony kształt finalnej rozgrywki i warstwy wizualnej, ale także zakulisowe szczegóły dotyczące szykowanych przez studio Petroglyph Games systemów rządzących mechaniką zabawy.

Choć w skład tworzącego grę studia wchodzą prawdziwi weterani RTS-owego świata, to wśród tytułów które posłużyły deweloperom za inspirację znalazły się całkiem nowoczesne odmiany gatunku, w tym m.in. They Are Billions oraz klimatyczny i znacznie spokojniejszy Frostpunk. Podobnie jak w tego typu survivalowych strategiach (pewnie bardziej pierwszej z nich), rozgrywka w Conan Unconquered ma koncentrować się wokół rozsądnego i stopniowego rozbudowywania naszej fortecy i opierania się coraz groźniejszym zewnętrznym zagrożeniom. Do nich zaliczać mają się przede wszystkim wygłodniałe hordy wrogów, których powstrzymanie wymagać ma od graczy stosownego przygotowania taktycznego i zgromadzenia odpowiedniej siły militarnej, a nawet wykorzystania w boju legendarnych herosów.

Dodatkowej głębi strategicznej ma dodawać silne zróżnicowanie wrogich jednostek (również pod względem zachowania na polu bitwy) oraz szalejące żywioły i efekty statusowe warunkujące efektywność na polu bitwy. Poza trybami przeznaczonymi dla samotnego gracza developerzy szykują także kooperacyjny wariant rozgrywki, który pozwoli parze śmiałków stawić czoła jeszcze bardziej licznym i trudniejszym do wyrżnięcia zastępom wrogów.

Jak zdradzono przy okazji premiery nowego zakulisowego trailera, Conan Unconquered ma mieć swoją premierę już w drugim kwartale bieżącego roku, co potwierdza także karta gry w platformie Steam.


Sprawdź także:
Conan Unconquered

Conan Unconquered

Premiera: 30 maja 2019
PC

Conan Unconquered to gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS) osadzona w uniwersum Conana Barbarzyńcy. Za produkcję odpowiada studio Petroglyph, które w 2006 roku wypuś...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   08:53, 06.03.2019
Kiedy ktoś w końcu zrobi w uniwersum Conana jakiegoś porządnego singlowego RPGa albo grę akcji... Myślę, że tysiące ludzi zagrały y chętnie w coś takiego...
0 kudosTheCerbis   @   10:26, 06.03.2019
Podpisuję się pod tym. Age of Conan według mnie było bardzo przyjemnym doświadczeniem, aczkolwiek z jakiegoś powodu już chyba nie trzyma się zbyt dobrze. O Conan Exiles nawet nie ma co mówić. Singiel RPG zdecydowanie by się przydał w tym świecie. Gdyby miał wszystko co trzeba w tym gatunku plus widoki przynajmniej takie jak w AoC to brałbym bez zastanowienia.