Były szef Xboksa nie wierzył w powodzenie platformy

Obecnie szefem marki jest Phil Spencer.

@ 05.03.2019, 22:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox, xbox 360, xbox one

Były szef Xboksa nie wierzył w powodzenie platformy

Obecnym szefem marki Xbox jest Phil Spencer, a wcześniej stanowisko to piastował Don Mattrick. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Mattrick nie wierzył w powodzenie konsoli i najprawdopodobniej z tego względu postanowił się skupić na mediach oraz kamerze Kinect, a nie na grach.

Mattrick, przed dołączeniem do Microsoftu, pracował w kanadyjskim oddziale Electronic Arts. Seamus Blackley, jeden z twórców Xboksa, wspomniał na Twitterze, że w tych pamiętnych czasach Microsoft starał się prowadzić z Electronic Arts rozmowy na temat konsoli. Mattrick uważał, że platforma nie ma szans powodzenia. Próbował nawet blokować inicjatywę.

Następnie Mattrick szefował Xboksowi, zajmując się rozwojem Xboksa 360 oraz usługi Xbox Live. Nie miał jednak pomysłu na rozwój Xboksa One doprowadzając do obecnej sytuacji, czyli praktycznie bezkonkurencyjnej dominacji PlayStation 4 na rynku.

W tym momencie wszystko stara się odkręcać Phil Spencer i rezultatów nie brakuje. Jest to jednak proces długotrwały i naprawa Xboksa trochę jeszcze na pewno potrwa.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   08:55, 06.03.2019
Taa... Zawsze trzeba znaleźć jakiegoś winnego... To że Xbox przegrał ta generację to wina jednego gościa... W takiej mega korporacji jak Microsoft... Ten jeden gość podejmował wszystkie decyzje ;)