Twórcy Black Ops IV nie mają wpływu na biznesową stronę gry

O tym, jak zarabiać decyduje wyłącznie wydawca, firma Activision.

@ 21.02.2019, 19:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Twórcy gier mają przeważnie bardzo znikomy wpływ na biznesową stronę swoich projektów. To wydawca decyduje o sposobie monetyzacji przedsięwzięcia, a twórcy jedynie implementują rozwiązania, które narzucane mu są odgórnie.

Ze względu na powyższe, fani cyklu Call of Duty nie są szczególnie zadowoleni z tego, co dzieje się w Black Ops IV. Firma Activision dość agresywnie podchodzi do monetyzacji projektu, zmieniając nawet elementy, które, wedle pierwotnych zapowiedzi, miały funkcjonować całkiem inaczej.

W ostatniej aktualizacji Black Ops IV otrzymaliśmy sporo nowej zawartości, a przy okazji skrzynki z przedmiotami, stanowiące kolejny sposób na to, aby wydawca czerpał zyski z gry. Nie byłoby w tym jednak niczego tragicznego, gdyby nie fakt, że w owych skrzynkach znajdują się postaci, z których korzystamy w trybie Blackout. Postaci, które miały być do zdobycia tylko po ukończeniu związanych z nimi misji. Koncepcję jednak zmieniono, co skomentował dyrektor projektu w studiu Treyarch, David Vonderhaar.

"Wiele rzeczy z czasem się zmienia... nie wszystkie są decyzjami dotyczącymi projektu", wyjaśnił Vonderhaar. "Mogę zdradzić co zrobiliśmy oraz co planujemy zrobić, ale rzeczy się zmieniają i nie jestem w stanie tego przewidzieć i wiedzieć o wszystkim. Jeśli chodzi o sprawy czysto biznesowe mam w nie rzadko wgląd oraz jeszcze mniej kontroli".

Bądźcie zatem gotowi na to, że Call of Duty oraz inne marki Activision będą bezustannie się zmieniać i ewoluować. Deweloperzy mają niewielki wpływ na ich kształt.

Call of Duty: Black Ops 4 dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jeśli nie zdecydowaliście się na jego zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   19:39, 21.02.2019
To jest komedia co odwala Activision. Nie dość, że te postacie miały być za darmo to jeszcze dodatkowo w skrzynkach można znaleźć bronie, które dają dodatkowego boosta do zdobywanego doświadczenia. Pieniądze im totalnie wyprały mózgi.