Apex Legends i tryb Battle Royale dla Battlefield V mogą ze sobą koegzystować

Tak uważa szefostwo Electronic Arts w trakcie rozmowy z inwestorami.

@ 07.02.2019, 18:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Electronic Arts już niebawem będzie miało dwie duże gry, będące przedstawicielami gatunku Battle Royale. Chodzi o wydane niedawno Apex Legends, a także Battlefield V, które wkrótce dostanie nowy tryb zabawy, Firestorm, oparty o zasady Battle Royale. Czy będą one w stanie ze sobą koegzystować? EA twierdzi, że tak.

Szef Electronic Arts, Andrew Wilson, rozmawiał niedawno z inwestorami, a w trakcie swojego przemówienia podkreślił, że oba wspomniane tytuły skierowane są do całkiem innych graczy i oferują odmienne doznania. Dzięki temu mogą ze sobą współistnieć i nie będą stanowić dla siebie konkurencji.

"Uważamy, że one, choć są przedstawicielami Battle Royale, są całkiem odmiennymi doświadczeniami", powiedział Wilson. "Widzieliśmy, że społeczność chce grać w tego typu gry, to setki milionów ludzi. Uważamy, że możemy dać im szybką grę, pokroju Apex Legends - przemówi ona do sporej grupy społeczności".

"Jest też bardziej strategiczna rozgrywka, z wykorzystaniem pojazdów - coś, co jest unikatowe dla trybu Battle Royale w Battlefield, który przemówi do innej części społeczności. W pewnym sensie oba tytuły się na siebie nakładają, ale biorąc pod uwagę wielkość społeczności oraz różnice pomiędzy grami w gatunku Battle Royalu, uważamy, że mogą one idealnie wpasować się w społeczność".

Czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się po premierze trybu Firestorm dla Battlefield V. Jeśli chodzi o Apex Legends, jest ono dostępne całkowicie za darmo dla posiadaczy komputerów osobistych (wymagania) oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?