Seria Commandos wróci z nową częścią!

Firma Kalypso Media wykupiła prawa do marki klasycznych gier strategicznych Commandos i postanowiła przywrócić marce glorię i chwałę, tworząc jej nową część.

@ 12.07.2018, 20:05
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Seria Commandos wróci z nową częścią!

Interesujące wieści dotarły do nas z obozu firmy Kalypso Media zaangażowanej w produkcję i wydawanie gier strategiczno-ekonomicznych jak np. seria Tropico. Okazuje się, że Kalypso doszło do porozumienia ze studiem Pyro, które jest ojcem marki Commandos i wykupiło prawa do niej - ogłaszając, iż pojawi się nowa część tego zasłużonego cyklu!

Firma Kalypso Media znana jest przede wszystkim z wydawnictw gier związanych właśnie z gatunkiem strategicznym. Stoją oni m.in. za cyklem Tropico, powrotem na rynek marki Sudden Strike (debiut na konsolach!), ale też niezależnym projektem włoskich deweloperów pt. Anna.

W opublikowanym właśnie ogłoszeniu informują nas o wykupieniu od oryginalnych właścicieli, Pyro Studios, znaku towarowego Commandos oraz całego jego folderu wydawniczego! Co oznacza, że takie klasyczne części jak Commandos: Strike Force czy Commandos 2: Ludzie odwagi ponownie pojawią się w sklepach. Ale najistotniejszy wydaje się fakt, iż zapowiedziano stworzenie zupełnie nowej części serii!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosUxon   @   02:25, 13.07.2018
Co do tych "klasycznych" części, to raczej chodzi o Behind Enemy Lines, czyli słynną jedynkę aniżeli SF. Jak już odkurzać tę serię to od początku. Strike Force poszedł w FPS i okazał się totalną klapą, z czego samo studio i wydawca nie byli dumni delikatnie mówiąc, więc nie sądzę, żeby próbowano coś przy tej grze dłubać.
0 kudosTheCerbis   @   09:23, 13.07.2018
Ciekawa wiadomość, najbardziej ta z nową odsłoną. Chociaż nigdy nie grałem w Commandosów, to powroty dawnych marek są na plus, oczywiście jeśli dobrze wykonane.