Zapowiedziano Assetto Corsa Competizione

Kolejna odsłona symulatora wyścigowego dla prawdziwych maniaków motoryzacji.

@ 21.02.2018, 19:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Zapowiedziano Assetto Corsa Competizione

Studio Kunos Simulazioni oraz wydawca 505 Games ujawnili swoje kolejne przedsięwzięcie, oficjalną grę Blancpain GT Series zatytułowaną Assetto Corsa Competizione. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony cyklu, otrzymamy symulator wyścigowy z prawdziwego zdarzenia.

Jedną z najistotniejszych zmian w stosunku do pierwowzoru jest zupełnie nowy silnik graficzny. Podczas przygotowywania Assetto Corsa Competizione zastosowano Unreal Engine 4, dzięki czemu otrzymać mamy najwyższej jakości oprawę, stawiającą na fotorealistyczne efekty pogodowe oraz odpowiednio wysoki realizm podczas ścigania się.

Na potrzeby Assetto Corsa Competizione opracowano wiele różnych modeli samochodów Ferrari, Lamborghini, McLaren oraz innych prestiżowych pojazdów GT. Każde auto, wedle zapowiedzi twórców, to mnóstwo nawet najmniejszych detali, sprawiających, że wygląda ono dokładnie tak, jak w rzeczywistości. Poświęcono też czas na opracowanie animacji kierowców, a wykorzystano do tego technologię motion capture.

"Ta zapowiedź to spełnienie naszych marzeń. Licencja Blancpain GT Series to tylko czubek góry lodowej; łącząc potencjał Unreal Engine 4 oraz opinie naszej społeczności, tworzymy kompletnie nową symulację, której celem jest zdefiniowanie na nowo gatunku gier wyścigowych, poprawienie rozwiązań, które sprawiły, że Assetto Corsa jest tak popularne, oraz dodanie tych, o które prosili wymagający fani symulatorów wyścigowych - bez kompromisów oraz w zgodzie z naszą filozofią", powiedział współzałożyciel Kunos Simulazioni, Marco Massarutto.

Daty premiery Assetto Corsa Competizione jeszcze nie ujawniono. Poniżej możecie zobaczyć jego krótką zajawkę.


Sprawdź także:
Assetto Corsa

Assetto Corsa

Premiera: 19 grudnia 2014
PC, PS4, XBOX ONE

Assetto Corsa to kolejna gra wyścigowa od niezależnego, włoskiego studia Kunos Simulazioni. Produkcja dedykowana jest jedynie komputerom klasy PC i korzysta z zaawansowan...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?