Zapowiedziano Assetto Corsa 2

Firma 505 Games zleciła prace nad Assetto Corsa 2. Premiera tytułu jest jednak dość odległa, albowiem nastąpi dopiero w 2024 roku. Assetto Corsa 2 powstaje, bo pierwowzór do dziś cieszy się ogromną popularnością.

@ 01.06.2021, 20:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Zapowiedziano Assetto Corsa 2

Kunos Simulazioni to studio, które zasłynęło naprawdę wyśmienitą ścigałką dla największych entuzjastów wirtualnych sportów motorowych: Assetto Corsa. Mimo że projekt nie jest dla wszystkich, bo ogromny nacisk stawia na realizm, przypadł do gustu odpowiednio szerokiemu gronu graczy, co natomiast zachęciło wydawcę, 505 Games, do zainwestowania w kontynuację. Niestety trochę  na nią poczekamy.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Kunos Simulazioni rozpoczęło pracę nad Assetto Corsa 2. Informacja na ten temat dociera do nas za sprawą firmy Digital Bros, do której należy 505 Games. Spółka ujawniła bowiem swoje najnowsze wyniki finansowe, a z ich analizy wynika, że Assetto Corsa sprzedało się do tej pory w nakładzie przekraczającym 12 milionów egzemplarzy, zarabiając przy okazji ponad 66 milionów euro.

Premiera Assetto Corsa 2 zaplanowana została na 2024 rok, a zatem dość sporo na nie poczekamy. Póki co warto pamiętać o tym, że dla Assetto Corsa wciąż opracowywana jest nowa zawartość, a niebawem na rynku powinna zadebiutować wersja gry przeznaczona dla urządzeń mobilnych. Jej premiera odbędzie się tegorocznego lata, choć konkretnego terminu jeszcze nie znamy.

Assetto Corsa dostępne jest obecnie na PC, PS4 oraz Xboksie One, a jeszcze w tym roku trafi do posiadaczy PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   23:24, 01.06.2021
AC 1 to dobra gra z dobrym modelem jazdy, wiec nic dziwnego że brną w to dalej ;p.