Skyrim Special Edition nie obsłuży zmodowanych zapisów z podstawki

Jeśli macie ochotę przenieść zapis, upewnijcie się, że nie jest zmodowany. Najlepiej mimo wszystko zacząć od zera.

@ 28.10.2016, 13:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Skyrim Special Edition nie obsłuży zmodowanych zapisów z podstawki

Spędziliście sporo czasu przy The Elder Scrolls V: Skyrim? Jeśli tak, to najpewniej macie też zmodowany zapis rozgrywki. W takim przypadku przygotujcie się na to, że zapis ten nie będzie współpracował z The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

Informacja na ten temat dociera do nas od firmy Bethesda. Twórcy The Elder Scrolls V: Skyrim zapowiedzieli, że osoby chcące kontynuować w Skyrim Special Edition zabawę rozpoczętą w podstawowym wydaniu tytułu, skorzystać muszą z normalnych, niepoddanych modyfikacjom zapisów.

Savy zmienione w jakikolwiek sposób nie będą po prostu działać. Gra wyświetli wówczas stosowny komunikat o napotkanym błędzie i poprosi o poprawny pliczek. Jak twierdzi redakcja Nexusmods, niektóre zapisy prawdopodobnie będą z grą współpracować, ale większość nie. Najlepiej po prostu zacząć od zera.

Na koniec przypomnę, że The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition debiutuje dzisiaj w sklepach. Jeśli planujecie zakup, pamiętajcie, że dostępne są wersje dla PC, PS4 oraz Xboksa One. Dzięki firmie Cenega grać będziemy mogli po polsku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   14:26, 28.10.2016
Wersja special, to dobry pretekst aby zacząć na nowo więc to nie problem.

Mnie ciekawi czy te dwie wersje nie gryzą się ze sobą. Mam zmodowanego Skyrima i z chęcią zainstalowałbym tego nowego ale obawiam się czy nie popsuję tego pierwszego.
0 kudosshuwar   @   19:54, 28.10.2016
Potwierdzam, to osobne gry, osobne instalacje. Jedno nie gryzie się z drugim - sprawdziłem.
0 kudosfrycek88   @   12:53, 31.10.2016
Na szczęście nie używam modów po za tym zamierzam przesiąść się na konsolę i tam sprawdzę nową wersję Skyrima.