Ark: Survival Evolved - wczesny dostęp na Xboksie One już w tym miesiącu

Całkiem interesująca gra Ark: Survival Evolved jeszcze w tym miesiącu trafi do rąk posiadaczy Xboksów One. Produkcja będzie dostępna w ramach wczesnego dostępu.

@ 10.12.2015, 16:12
Kacper "Itchytude" Kutelski
I AM ERROR.
xbox one

ARK: Survival Evolved to intrygujące połączenie mechaniki charakterystycznej dla gier akcji z rozbudowanym system craftingu, wielowarstwową rozgrywką sieciową oraz możliwością udamawiania i ujeżdżania gargantuicznych dinozaurów. Ten popularny wśród użytkowników PC-tów misz-masz wyląduje na Xboksie One szybciej, niż można było się tego wstępnie spodziewać.

Jak potwierdzili developerzy odpowiedzialni za ciągłe rozwijanie tej nietypowej produkcji, ARK: Survival Evolved zawita w usłudze Xbox Game Preview, będącej odpowiednikiem steamowego Early Access. Jeśli więc macie apetyt na demolkę w tajemniczym świecie pełnym dinozaurów, to już bardzo niebawem będziecie mogli odwiedzić go również za pośrednictwem Xbox Live - premiera "wczesnodostępowej", xboksowej wersji ARK jest przewidziana na 16 grudnia!

W wywiadzie udzielonym serwisowi IGN, głównodowodzący projektu Jesse Rapczak zapowiedział, że wersja konsolowa nie będzie otrzymywać aktualizacji w tak niebotycznej ilości, jak jej PC-towy odpowiednik. Nie oznacza to jednak, że konsolowy wariant gry będzie wybrakowany - twórcy mają plan wzbogacać grę o analogiczne dodatki niezależnie od platformy docelowej, jednak łatki te będą pojawiać się w większych odstępach czasu. Zapytany zaś o bieżący status tej wersji gry, Rapczak odpowiedział, że "ARK przebywa w Early Access już od sześciu miesięcy, a przez ten czas ilość zawartości dostępnej w grze co najmniej potroiła się, podczas gdy zarządzające rozgrywką systemy znacznie dojrzały. Gracze korzystający z Xbox Game Preview otrzymają więc wersję gry znacznie bogatszą, niż wstępny produkt wydany na Steamie w czerwcu tego roku".

Xboksowa wersja preview została wyceniona na 35 dolarów amerykańskich. Co zrozumiałe, gracze którzy zdecydują się sprawdzić grę przed premierą nie będą zmuszeni do ponownego jej zakupienia po wyższej cenie po oficjalnej premierze. Ta jest niezmiennie zaplanowana na czerwiec przyszłego roku - to wtedy (planowo) produkcja opuści ramy Early Access oraz Xbox Game Preview, ukazując się na rynku w pełnej krasie oraz z pełnym zestawem zawartości, zarówno na PC oraz Xboksie One, jak i zapomnianym w tym wypadku PS4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?