Onimusha 3: Demon Siege (PC)

ObserwujMam (23)Gram (14)Ukończone (9)Kupię (2)

Onimusha 3: Demon Siege (PC) - recenzja gry


@ 07.08.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Onimusha 3 to gra, która 2 lata temu zadebiutowała na konsolę PlayStation 2. Zdobyła mnóstwo przychylnych tekstów od krytyków oraz tysiące fanów na całym świecie.

Onimusha 3 to gra, która 2 lata temu zadebiutowała na konsolę PlayStation 2. Zdobyła mnóstwo przychylnych tekstów od krytyków oraz tysiące fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że firma Ubisoft zdecydowała się „sprowadzić” grę na komputery PC. Dzięki temu, również posiadacze „pieców” mają teraz okazję zagrać w jedną z najciekawszych i najbardziej wciągających gier akcji… pochłaniającą czas jak czarna dziura.

Najważniejszym elementem każdej dobrej produkcji jest oczywiście ciekawa fabuła, oraz przyjemna rozgrywka. Capcom słynie z tego, że każdy wydany przez nich tytuł jest ciekawy i gra się naprawdę bardzo dobrze. Nie inaczej jest w przypadku Onimusha 3. Głównymi bohaterami gry są dwie postaci: japoński samuraj o imieniu Akechi Samanosuke oraz francuski policjant Jacques Blanc. Ich losy spotykają się kiedy okrutny Nobunaga Oda wysyła swoje demony aby opanowały świat. W jaki jednak sposób doszło do połączenia sił japońskiego wojownika żyjącego w XVI wieku oraz policjanta z czasów współczesnych?! To właśnie jest jedna z wielu zagadek jakie będziesz zmuszony rozwiązać drogi graczu. Opowieść jaką przedstawia Onimusha 3 jest intrygująca, ciekawa, i przy okazji niezwykle zamotana aż do samego końca. Mogę bez zawahania stwierdzić, że fabuła programu jest jedną z najlepszych jakie miałem okazję rozwikłać.

Onimusha 3: Demon Siege (PC)

Podczas przemierzania przygotowanych dla gracza poziomów, będziemy przenosić się pomiędzy wydarzeniami z przeszłości, oraz obecnymi. Drogi naszych bohaterów przeplotą się niejednokrotnie, wprowadzając zamęt, do i tak już rozbudowanej opowieści. Obaj herosi w trakcie podróży zdobędą nowych przyjaciół oraz wrogów, by ostatecznie połączyć swoje siły i zlikwidować zło, które zniszczyć może ich światy.

Aby mieć szansę na zwycięstwo Samanosuke oraz Jacques posiadają specjalną magiczną broń. Dzięki niej są w stanie zbierać dusze poległych przeciwników, uzupełniać własną energię i poprawiać umiejętności. Wojownik z Japonii korzysta z różnego rodzaju mieczy oraz włóczni. Początkowo jest to zwyczajnie wyglądający miecz, posiada on jednak niezwykłą moc dzięki której nawet najgroźniejsi przeciwnicy giną już po kilku ciosach. W miarę postępu, odkrywamy nowe rodzaje oręża, przy czym zawsze związana jest z tym jakaś zagadka. Onimusha 3 nie daje graczowi wszystkiego ślicznie poukładanego na talerzu, aby cieszyć się kolejnymi skrawkami fabuły oraz potężniejszymi rodzajami narzędzi zagłady należy szukać rozwiązań napotykanych łamigłówek. O tym jednak dokładniej już za chwilę, ponieważ wypadałoby napisać kilka słów na temat drugiego herosa czyli Jacques’a.


Screeny z Onimusha 3: Demon Siege (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?