Onimusha 3: Demon Siege (PC)

ObserwujMam (24)Gram (14)Ukończone (8)Kupię (2)

Onimusha 3: Demon Siege (PC) - recenzja gry


@ 07.08.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Onimusha 3 jest grą akcji, lecz posiada wiele elementów innych gatunków takich jak przygodówek, czy też RPG. Główni bohaterowie zbierają w trakcie zabawy przedmioty, które następnie wykorzystują w odpowiednich miejscach. Gracz otrzymuje coś w rodzaju inwentarza gromadzącego apteczki, klucze, talizmany, książki, notatki oraz inne przedmioty przydatne podczas gry. Na ekranie inwentarza znajduje się także uzbrojenie głównego bohatera, które możemy dowolnie zmieniać oraz ulepszać. Ilość dostępnych pancerzy oraz ostrzy nie jest tak rozbudowana jak na przykład w Diablo II lub Oblivion, lecz w przypadku Onimusha 3 zdecydowanie wystarcza, ponieważ program nie jest typową grą RPG i nie próbuje jej nawet udawać.

Elementem zaczerpniętym z gier RPG jest zbieranie dusz, za które następnie możemy modyfikować posiadaną oręż. Wystarczy, że wybierzemy miecz, lub pancerz do upgradowania i zdecydujemy ile punktów dusz chcemy na niego poświęcić. Kiedy zużyjemy wystarczającą ilość dany przedmiot awansuje na kolejny poziom, poprawiając tym samym swoje właściwości. Jeśli jest to broń zwiększają się zadawane przez nią obrażenia, gdy natomiast podniesiemy poziom pancerza, poprawi się jakość obrony.

Onimusha 3: Demon Siege (PC)

Prócz wielu plusów i zalet, gra posiada również kilka wad. Onimusha 3 jest grą przeniesioną na komputery PC z konsoli PlayStation 2. podczas dokonywania konwersji autorzy nie przyłożyli się zbytnio, ponieważ na każdym kroku widzimy elementy z maszynki SONY. Pierwszym i najważniejszym jest sterowanie. Na ekranie monitora pojawiają się bowiem co jakiś czas wyjaśnienia dotyczące zdobytej właśnie umiejętności, niestety wszystkie opisują korzystanie z pada. A co z osobami grającymi na klawiaturze?! No cóż, widać producent założył, że każdy posiadacz komputera zaopatrzył się również w pad do gry. Na szczęście sterowanie przy pomocy klawiatury oraz myszki jest stosunkowo proste, i po kilku minutach adaptacji, nie sprawia żadnych problemów. Można nawet powiedzieć, że gra się dość wygodnie.

Kolejnym bublem spowodowanym średnio udaną konwersją jest uruchamianie się gry w trybie okna. Co prawda przełączenie się na pełny ekran wymaga jedynie naciśnięcia klawiszy ALT+ENTER, szkoda jednak że gra nie jest w stanie zapamiętać tego ustawienia.


Screeny z Onimusha 3: Demon Siege (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?