Logitech Yeti Studio - test. Bezkompromisowa jakość dźwięku?


bigboy177 @ 16:40 18.03.2024
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Z żadnej z tych opcji nie musiałem jednak korzystać, bo jakość dźwięku rejestrowanego przez Yeti Studio jest naprawdę wyśmienita. Inżynierowie firmy Logitech zdecydowali się na zastosowanie w swoim sprzęcie mikrofonu z podwójną membraną dynamiczną. Dzięki superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej, wyłapuje on w zasadzie tylko to, co dzieje się bezpośrednio z przodu. Dźwięki z otoczenia są prawie całkowicie eliminowane, więc nie słychać stuków w klawiaturę, hałasu z tła, ani niczego innego, co mogłoby negatywnie wpływać na jakość nagrania. Wyśmienity, wręcz profesjonalnie brzmiący dźwięk jest też efektem zastosowania technologii ClearAmp. Dzięki niej zapis jest dobrze słyszalny i pozbawiony zniekształceń. Dodatkowo wzmocnienie na poziomie +25dB uzyskać można bez żadnych zewnętrznych wzmacniaczy.

Testy mikrofonu przeprowadziłem w wielu różnych aplikacjach, a jeśli chcecie usłyszeć, jak Yeti Studio brzmi w nagraniu, to koniecznie odpalcie powyższy plik dźwiękowy. By go zarejestrować, skorzystałem z oprogramowania wbudowanego w system Windows 11. Niczego nie zmieniałem, jeśli chodzi o barwę dźwięku, więc słyszycie wszystko dokładnie tak, jak nagrał to mikrofon. Stukałem przy okazji w klawisze mechanika leżącego na biurku, a kliknięcia są w zasadzie niesłyszalne, więc jeśli szukacie mikrofonu do streamingu, let’s playów i innych podobnych, to na pewno będziecie zadowoleni. Jakość audio jest fenomenalna. Z lepszego mikrofonu do tej pory nie miałem okazji korzystać.

Podsumowując, Yeti Studio to wyśmienity mikrofon, oferujący studyjną jakość dźwięku i nadający się praktycznie do wszystkich zastosowań. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z treściami sieciowymi czy już macie jakieś doświadczenie na tym polu, jestem przekonany że mikrofon firmy Logitech spełni Wasze i waszych widzów, tudzież słuchaczy, oczekiwania. Pamiętajcie tylko, że nie jest to mikrofon USB i musicie posiadać do niego zewnętrzny mikser korzystający ze standardu XLR. Jeśli takowy macie lub planujecie kupić, Yeti Studio idealnie go uzupełni!

Plusy:Minusy:
  • Studyjna jakość dźwięku;
  • Plug and Play;
  • Wysoka jakość wykonania;
  • Interfejs XLR.
  • Trzeba dokupić stojak lub ramię.

Sprzęt na testy dostarczyła firma Logitech.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?