Jaki monitor firmy iiyama wybrać? Podpowiadamy w zależności od budżetu


bigboy177 @ 20:56 02.05.2023
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie monitorów firmy iiyama w różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu powinniście znaleźć odpowiednią dla siebie konstrukcję.

Kilka tygodni temu na naszych łamach mogliście przeczytać test monitora G-Master GB2790QSU-B1 Gold Phoenix od firmy iiyama. Jako że artykuł ten przejrzało lub w pełni przeczytało już kilkanaście tysięcy osób, postanowiliśmy przygotować coś jeszcze. Mamy dla Was zestawienie monitorów firmy iiyama w różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu dopasujecie monitor to swoich możliwości finansowych, tudzież budżetu przeznaczonego na ten konkretny zakup. Zaczynamy poniżej 1000 zł, a skończymy nieco ponad 2000 zł. Szukacie czegoś dla siebie? Myślę, że poniżej to znajdziecie.

iiyama G-Master GB2470HSU-B5 Red Eagle


Cena około 900 zł

Pierwszy monitor w naszym zestawieniu to iiyama G-Master GB2470HSU-B5 Red Eagle. Jeśli zdecydujecie się na jego zakup – na który przeznaczycie poniżej 900 zł – wejdziecie w posiadanie 24-calowej konstrukcji Full-HD (1080p), którą wyposażono w wyśmienitą matrycę Fast IPS. Osiąga ona częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz, a czas reakcji plamki to jedynie 0,8 ms, czyli naprawdę krótki.

G-Master GB2470HSU-B5 Red Eagle to także wsparcie dla technologii FreeSync Premium, która pozytywnie wpływa na płynność obrazu. Nie występuje dzięki niej lag pomiędzy tym, co chce zrobić gracz, a tym, co obserwujemy na ekranie. FreeSync Premium ogranicza też tzw. rwanie, co nie jest bez znaczenia w przypadku szybkich gier.

Jeśli chodzi o dostępne opcje w ustawieniach, G-Master GB2470HSU-B5 Red Eagle pozwala nam regulować jasne i ciemne tony i dostosować pozycję ekranu do własnych preferencji przy pomocy solidnej stopki. Monitor zadba też o Wasze oczy dzięki funkcji ograniczającej migotanie oraz filtrowi światła niebieskiego. Wisienką na torcie są predefiniowane i niestandardowe tryby gier, które można dopasować do tego, co aktualnie robimy.

Więcej na temat tego monitora znajdziecie na stronie firmy iiyama.

iiyama G-Master GB2766HSU Red Eagle Curved


Cena około 1100 zł

Drugi wybrany do naszego zestawienia monitor to iiyama G-Master GB2766HSU Red Eagle Curved. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z monitorem zakrzywionym.

G-Master GB2766HSU Red Eagle Curved to konstrukcja wyposażona w matowy panel LED, VA. Oferuje on rozdzielczość 1080p, częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz, a także czas reakcji plamki równy 1 ms. Sprawdzi się on wyśmienicie do szybkich gier akcji, ale jeśli przede wszystkim gracie w strzelanki, może tu występować – choć nie musi – delikatne smużenie. W takiej sytuacji lepiej wybrać coś wyposażonego w matrycę IPS, czyli albo monitor wspomniany wcześniej, albo jedną z kolejnych konstrukcji.

Konstrukcja firmy iiyama obsługuje technologię FreeSync Premium, która odpowiada za możliwie jak najmniejsze opóźnienie pomiędzy tym, co robimy, a tym co dzieje się na ekranie. Ponadto eliminuje ona wszelkie zacięcia i rwanie nawet w najbardziej dynamicznych i porywających grach akcji. 

Jeśli chodzi o funkcje G-Master GB2766HSU Red Eagle Curved, to mamy tu m.in. tryb gry, a także tzw. Black Tuner, dzięki któremu możemy ustawiać poziomy jasności i czerni, dopasowując je do własnych preferencji. Matryca VA w kwestii odwzorowania czerni wypada zdecydowanie lepiej od IPS-ów, więc jeśli gracie w "mroczne" gry, to warto wziąć ją pod uwagę. Nawet najmroczniejsze zakamarki staną się dzięki temu czytelniejsze i żaden wróg nie będzie Was w stanie zaskoczyć.

Zakrzywienie G-Master GB2766HSU Red Eagle Curved na poziomie 1500R oznacza wygodę oraz realistyczne wrażenia wizualne. Z monitora tego korzysta się całkiem inaczej niż w przypadku konstrukcji płaskich.

Więcej informacji na temat G-Master GB2766HSU Red Eagle Curved znajdziecie na stronie firmy iiyama.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?