Artykuł - Kupowanie gier na premierę? W 2018 roku to był bardzo zły pomysł - komentarze

Offline
Lucas-AT //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 8647 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
Sa takie gry, na które nie mogę czekać pół roku, by kupić 80zł taniej. Przykładem sa choćby God of War i Spider-Man. Nie żałuję wydanych na nich pieniędzy w dniu premiery i nawet gdyby potaniały miesiac później to bym wzruszył ramionami. Te gry zasługuja by wydać na nie 200zł. Inna sprawa, że w przypadku tak dobrych gier warto wspierać dewelopera, a nie czekać aż dany tytuł będzie za złotówkę na Steamie.

Kolejnym tytułem, który wezmę na premierę to remake Resident Evil 2. Jako fan serii nie będę czekał kilka miesięcy na obniżkę. Capcom musi też wiedzieć, że nadal jest popyt na klasyczne horrory. Jeśli wszyscy poczekaja na obniżkę, remake’u Resident Evil 3 już się nie doczekamy.

Jeśli natomiast widzę, że dany tytuł odcina kupony, jedzie na recyklingu i nie naprawia starych błędów (i również mi specjalnie nie zależy) to zakup odkładam albo kupuję używkę o wiele taniej. Tak zrobię w przypadku nowego Tomb Raidera.Offline
shuwar //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2014 i 2018 ]0 kudos
Jeśli gra dobra, wciągająca, dająca sporą frajdę, to i za pełną cenę, tuż po premierze jestem skłonny ją kupić. Natomiast chyba już przeszło mi kupowanie preorderów (no może, z drobnymmi wyjątkami, gdy jestem dość pewien tego, co chcę otrzymać).

W tym roku kupiłem za pełną cenę Wiedźmina karcianego. A w preorderze możliwe, że zainteresuję się Doomem Eternal.

Offline
frycek88 //grupa Wojownicy RPG » [ Fiery Thunder (exp. 1371 / 1600) lvl 9 ]0 kudos
To prawda. Lepiej jest odczekać. Ale czasem gracz się napali na jakąś grę no i siłą rzeczy zamówi przed premierą, albo zaraz po. Wiele gier na papierze wygląda kapitalnie, a gdy się je już kupi okazują się kupą. Albo są zabugowane i zagliczowane na amen. Albo pomysły które zapowiadały się super okazują się nieprzemyślane i sprawiają że gra jest toporna i beznadziejna. Niestety sam mam tak że cierpliwość nie jest moją mocną stroną i jak się na jakąś grę napalę to koniecznie chcę w nią zagrać. Najlepiej było by umieć nie napalać się na zapowiedzi i obietnice twórców. Ale jak gra wygląda fenomenalnie no to jest to trudne.

Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Lord Sith (exp. 11994 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Ja osobiście potrafię panować nad sobą. W tym roku na premierę kupiłem dwa tytuły i to nie były produkcje AAA, a polskie gry od mniejszych deweloperów: Frostpunk i Ancestors: Legacy. Podobaja mi się te tytuły i nie żałuję wydanych pieniędzy. Nowy rok to na pewno Metro: Exodus, które wiem że chcę mieć. No i pytanie też czy wyjdzie The Last od Us 2 w 2019 roku, bo jeśli tak to też biorę na premierę.

Offline
petrucci109 //grupa Wojownicy RPG » [ Postowy Huragan (exp. 2245 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem grę na premierę... Mam takie tyły w ogrywaniu gier, że w spokojnie mogę poczekać nie miesiąc, czy pół roku ale nawet rok, czy dwa i wtedy kupić wszystko co mnie interesuje po rozsądnej cenie.

Online
MicMus123456789 //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2011 ]0 kudos
Ja w przeciągu roku składam tyle pre-orderów, że ciężko to zliczyć, ale praktycznie nie ma tytułów na których jakoś specjalnie się zawiodłem. Wiadomo każda gra ma jakiś element, który może się nie spodobać, ale jako całość jest w porządku. Do tego też nie widzę problemu w tym, że gra tanieje np miesiąc po premierze.

Offline
mktiger //grupa Wojownicy RPG » [ Legion (exp. 515 / 800) lvl 8 ]0 kudos
MicMus123456789 żebyś ty widział płacz na forum Battlefielda, jak BF1 sprzedawali na Origin za 17 zł. "Swinie, chamstwo, ja zapłaciłem tyle a oni teraz sprzedają taniej, więcej od nich nie kupię. itp, itd." Smiać mi się chciało, bo mi się nie spieszyło i kupiłem w dobrej cenie, a przecież od dawna wiadomo że z czasem gry tanieją.

Liczba czytelników: 473385, z czego dziś dołączyło: 2.
Czytelnicy założyli 51256 wątków oraz napisali 664443 postów.