Disco Elysium (Xbox One) - okladka

Disco Elysium (Xbox One)

Premiera:
12 października 2021
Premiera PL:
09 grudnia 2021
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Disco Elysium (Xbox One)
Materdea @ 12:23 28.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 46h 45min

+ czaswięcej

Disco Elysium to klasyczna gra RPG z rzutem izometrycznym stworzona na wzór największych hitów gatunku. Za jej produkcją stoi estońskie studio ZA/UM.

Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym świecie. Jest to świat ponury, w którym mieszają się różne kultury i ideologie. W Disco Elysium gracz wciela się w postać zmarnowanego życiem policjanta, który w chwili rozpoczęcia zabawy budzi się na ciężkim kacu i nie pamięta kim jest. Po chwili bohater przypomina sobie jednak urywki swojego żywota i próbuje się otrząsnąć, bowiem staje przed zadaniem poprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Zlecenie to może pomóc mu wyjść z finansowego i życiowego dołka, lub całkowicie go pogrążyć.

Disco Elysium oferuje bogatą, rozbudowaną o bardzo obszerne dialogi fabułę. Rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu otoczenia i wchodzeniu w interakcję z nim i napotkanymi postaciami. Tytuł nie oferuje zbyt wielu mechanik związanych z typowym gameplayem (choć twórcy zastosowali kilka ciekawych systemów), skupia się za to mocno na dialogach. Teksty są rozbudowane i bardzo angażujące, co w połączeniu z bardzo dobrze napisaną fabuła stanowi najmocniejszy punkt gry.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?