Kontynuacja Disco Elysium może powstać, choć to odległy temat

Ze studia odpowiedzialnego za grę odeszły też w ostatnim czasie trzy kluczowe postaci.

@ 03.10.2022, 13:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Kontynuacja Disco Elysium może powstać, choć to odległy temat

Disco Elysium to jedna z bardziej unikatowych gier RPG ostatnich lat. Choć na razie nie zapowiedziano jej kontynuacji, mamy zarówno dobre, jak i złe wieści dla fanów pierwowzoru. Dobre są takie, że twórcy rozmyślają o sequelu. Złe natomiast takie, że poczekamy na niego dość długo, a z szeregów studia odeszły trzy kluczowe osoby.

W ostatnim czasie ze studia ZA/UM odpowiedzialnego za Disco Elysium odeszli dwaj scenarzyści, a także dyrektor artystyczny. Potwierdził to jeden z dziennikarzy Medium, niejaki Martin Luiga. Trójka deweloperów, Aleksander Rostov, Robert Kurvit oraz Helen Hindpere, nie pracuje w firmie od końca zeszłego roku, a ich odejście nie było niestety dobrowolne.

Wymienieni twórcy odegrali kluczową rolę w sukcesie Disco Elysium. Jego jedynym projektantem był Robert Kurvit,  który przygotował też część scenariusza. Wspomagała go Helen Hindpere, natomiast dyrekcja artystyczna przedsięwzięcia spoczywała w rękach Aleksandra Rostova. Odejście na szczęście nie oznacza, że kontynuacja Disco Elysium nigdy nie powstanie.

Martin Luiga twierdzi, że warunki do powstania "dwójki" są odpowiednie, choć gry na pewno nie ujrzymy na rynku zbyt szybko. Fani "RPG są jednak do tego przyzwyczajeni", co w sumie jest prawdą. Czekamy oczywiście na więcej informacji.


Sprawdź także:
Disco Elysium

Disco Elysium

Premiera: 15 października 2019
XBOX X/S, XBOX ONE, PC, PS4, PS5, SWITCH

Disco Elysium to klasyczna gra RPG z rzutem izometrycznym stworzona na wzór największych hitów gatunku. Za jej produkcją stoi estońskie studio ZA/UM.Akcja gry ma miejsce ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:10, 03.10.2022
Hmm. Sorki , jeszcze Jedynki nie kupiłam . Wiem że warto.
0 kudoslogan23   @   16:15, 03.10.2022
Mnie zastanawia czy to odejście nie wpłynie na jakość gry.