Disco Elysium (PC) - okladka

Disco Elysium (PC)

Premiera:
15 października 2019
Premiera PL:
15 października 2019
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (7)Gram (3)Ukończone (3)Kupię (0)

Opis Disco Elysium (PC)
Dirian @ 10:53 29.11.2019
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 46h 45min

+ czaswięcej

Disco Elysium to klasyczna gra RPG z rzutem izometrycznym stworzona na wzór największych hitów gatunku. Za jej produkcją stoi estońskie studio ZA/UM.

Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym świecie. Jest to świat ponury, w którym mieszają się różne kultury i ideologie. W Disco Elysium gracz wciela się w postać zmarnowanego życiem policjanta, który w chwili rozpoczęcia zabawy budzi się na ciężkim kacu i nie pamięta kim jest. Po chwili bohater przypomina sobie jednak urywki swojego żywota i próbuje się otrząsnąć, bowiem staje przed zadaniem poprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Zlecenie to może pomóc mu wyjść z finansowego i życiowego dołka, lub całkowicie go pogrążyć.

Disco Elysium oferuje bogatą, rozbudowaną o bardzo obszerne dialogi fabułę. Rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu otoczenia i wchodzeniu w interakcję z nim i napotkanymi postaciami. Tytuł nie oferuje zbyt wielu mechanik związanych z typowym gameplayem (choć twórcy zastosowali kilka ciekawych systemów), skupia się za to mocno na dialogach. Teksty są rozbudowane i bardzo angażujące, co w połączeniu z bardzo dobrze napisaną fabuła stanowi najmocniejszy punkt gry.

Wymagania: Twórcy gry Disco Elysium ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Disco Elysium (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnovy13   @   13:20, 20.03.2020
Ciekawa gra, fajna graficznie. Ciekawe czy polski język dojdzie. Chyba przez małą popularność gry mimo wysokich ocen będzie to wątpliwe. Szkoda
0 kudoskobbold   @   20:09, 18.01.2022
Uff, ukończyłem. Ależ ta gra jest dobra. Takie połączenie przygodówki i papierowego RPGa i tak należy do tego podchodzić - dużo eksplorowania i jeszcze więcej czytania. Intrygujący świat, wyraziste postacie i jedna z najlepiej napisanych fabuł w grach. I jeszcze ten ciężki, ponury klimat tuż przed potencjalną katastrofą. Początki mogą być trudne, ze względu na brak typowych mechanik ze swojego gatunku, ale jak już siądzie to nie można się oderwać. Wciąga niesamowicie.