State of Decay 2 (Xbox One) - okladka

State of Decay 2 (Xbox One)

Premiera:
22 maja 2018
Premiera PL:
22 maja 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (2)

Opis State of Decay 2 (Xbox One)
Materdea @ 22:31 14.06.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

State of Decay 2 to kontynuacja ciepło przyjętej gry akcji o tematyce survivalu od studia Undead Labs z 2013 roku. Druga część kontynuuje szlak wytyczony przez pierwowzoru, oferując kilka istotnych zmian w mechanice, lecz bez drastycznych modyfikacji szkieletu gameplayu - przetrwania w nieprzyjemnym środowisku. State of Decay 2 w wersji na komputery osobiste jest dostępne wyłącznie na Windowsie 10!

State of Decay 2 brakuje konkretnej historii. Znana cywilizacja zmierza ku upadkowi, ponieważ światem zawładnęła epidemia zombie, która pochłania coraz więcej ludności. Nie wcielamy się tutaj w konkretnego bohatera o określonej przeszłości oraz osobowości. Gra pozwala na stworzenie własnego alter-ego i samodzielnie zdefiniować jego umiejętności. 

State of Decay 2 oferuje w pełni otwarty świat. Ogromne połacie terenu nie są zdefiniowane przez konkretne poziomy doświadczenia, dzięki czemu natychmiast po rozpoczęciu zabawy możemy eksplorować dowolny teraz. Clou zabawy sprowadza się do jak najdłuższego przeżycia w opanowanym przez nieumarłych środowisku. Do dyspozycji gracza deweloperzy oddali możliwość - a właściwie konieczność - łączenia się ludzi w zamknięte społeczności, by łatwiej przetrwać czas apokalipsy. Oczywiście żywi przeciwnicy również mogą się nas pozbyć, aby przejąć nasz ekwipunek. W późniejszych etapach rozgrywki najwierniejszych kompanów możemy awansować w hierarchii społecznej grupy, przydzielając im specjalne misje i zdobywając w ten sposób stosowne bonusy dla całej paczki.

Tytuł studia Undead Labs zawiera elementy klasycznego RPG-a. Mowa tutaj o rozwoju postaci, która wraz ze zdobywanym doświadczeniem za wykonywane zadania oraz np. zabijanie kolejnych zombie wskakuje na wyższe poziomy. Każdy awans premiowany jest odpowiednią ilością punktów, które możemy rozdać pośród najciekawszych czy też najprzydatniejszych umiejętności na specjalnym ekranie przypominającym drzewko.

Oprócz troski o samego siebie i o zgromadzoną drużynę musimy również dbać o bazę. Zbieranie surowców, budowanie fortyfikacji oraz odblokowywanie nowych usprawnień w samym budynku (np. prosta lodówka do przechowywania odpowiednich produktów) to kluczowy element State of Decay 2.

Gra oferuje zabawę samemu, ale również - pierwszy raz w historii serii - umożliwia dołączenie do sesji trójki przyjaciół i rozpoczęcie rozgrywki w czteroosobowej kooperacji.

Screeny z State of Decay 2 (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?