DayZ (PC) - okladka

DayZ (PC)

Premiera:
13 grudnia 2018
Premiera PL:
13 grudnia 2018
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (9)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (5)

Opis DayZ (PC)
DevMat @ 14:38 15.08.2012

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

DayZ to produkcja oparta na znanej modyfikacji do gry ArmA II, stworzonej przez Deana “Rocket” Halla.

Tematem przewodnim jest epidemia zombi, która opanowała ziemię. Gracz rozpoczynający rozgrywkę ląduje na wybrzeżu, a przy sobie posiada jedynie latarkę oraz kilka bandaży. Aby przeżyć musi znaleźć zarówno broń, jak i jedzenie i picie. Zadanie to nie jest jednak łatwe, bowiem praktycznie każde miejsce gdzie powyższe rzeczy mogłyby się znajdować zajęte jest przez żywe trupy, bądź ... innych graczy. I to właśnie Ci ostatni mogą się okazać najtrudniejszym przeciwnikiem. Zaczajeni tylko czekają aby wbić innym nóż w plecy i zrabować ich ekwipunek. Co gorsze, po śmierci zaczyna się od zera, na plaży z latarką i bandażem. Nie ma żadnych checkpointów, niestety tak wygląda życie po apokalipsie.

W większe miejsca, jak lotniska, sklepy czy tym podobne można się wybrać w grupie przyjaciół i razem spróbować sił z hordami zombiaków. Można tam znaleźć bardzo interesujące przedmioty, ale i tu pojawia się nutka niepewności, wszak w każdej chwili ktoś może Ci wpakować kulkę w plecy, nawet po przeżyciu bardzo dramatycznych chwil, taka jest ludzka natura.

A co do samych nieumarlaków, to reagują one na światło oraz dźwięk. Dlatego gdy napotkamy całą hordę lepiej nie świecić im w oczy, ale też nie uciekać zbyt gwałtownie i głośno. Tym bardziej, że mamy tu aż 225 kilometrów kwadratowych mapy, więc można odpowiednio zaplanować kroki. Nie bez znaczenia, jest też pora dnia, czy warunki atmosferyczne. Wszystko to wpływa na naszą wytrzymałość i możliwości walki.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z DayZ (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdragiomaster   @   13:25, 23.11.2012
Przecież to jest strona o modzie a nie o stand alone ... więc premiera dawno temu była !
0 kudosSpecial_Scout   @   13:04, 17.02.2013
Według mnie DayZ jest znacznie lepsze od WarZ, tym bardziej, że jest to ciągle tylko mod do ArmA, a WarZ osobnym tytułem. Bardzo duża swoboda, otwarty świat, gdzie to my decydujemy jak będziemy żyć. Dużym plusem jest spory wybór map.
To uczucie, kiedy widzimy kogoś; czy jest przyjazny, a może chce nas zabić? Może udaje, że jest friendly aby wsadzić nam kulkę w łeb? Lepiej jest mu zaufać i nie zabijać czy rozstrzelać przy najbliższej okazji? Zdecydowanie najlepszym aspektem jest współpraca, co daje możliwość naprawy pojazdów, " szturmowania " miast, urządzania zasadzek. W pewnym stopniu jesteśmy zmuszeni aby zaufać ludziom, gdyż kiedy mamy mały poziom krwi najlepiej jest zrobić transfuzję, ale sami sobie tego nie zrobimy, musi to zrobić ktoś.
Na Standalone jeszcze chwilę będziemy musieli poczekać, chcą dać nam jak najlepszy produkt, który będzie dalej rozwijany. Dlatego też polecam zakupić ArmA II + Arrowhead i zacząc grać już teraz, bo jak ktoś ma chrapkę na gierkę, jak już pisałem, musi czekać, może nawet po wakacjach. Ewentualnie można kupić WarZ.