Dune: Awakening (Xbox X/S) - okladka

Dune: Awakening (Xbox X/S)

Premiera:
2024
Premiera PL:
2024
Platformy:
Gatunek:
MMO / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Dune: Awakening (Xbox X/S)
Kawira @ 10:14 26.05.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Dune: Awakening to survival umieszczony w konwencji MMO, który został oparty na licencji popularnej powieści science fiction autorstwa Franka Herberta. Za projekt odpowiada niezależne studio Funcom znane za sprawą takich tytułów jak Conan Exiles, Mutant Year Zero: Road to Eden czy Dune: Spice Wars.

Fabuła Dune: Awakening wrzuca gracza na wypełnioną niebezpieczeństwami planetę Arrakis, znaną z kart książek. Na odwiedzenie czekają głębokie, poprzecinane jaskiniami kaniony, starożytne podziemne laboratoria planetologiczne, bezkresne diuny, tętniące życiem wioski, a także bezkresne pustynie, na której bandyci czyhają na łatwą zdobycz.

Rozgrywka Dune: Awakening to w swoich podstawach survival z elementami RPG (crafting i awansowanie postaci na wyższe poziomy doświadczenia), której akcja osadzona została w otwartym świecie, gdzie poza postaciami sterowanymi przez komputer są też żywi gracze (MMO). Gameplay przypomina stylem np. Conan Exiles i Ark: Survival Evolved. Kierując naszym stworzonym od zera bohaterem budujemy bazę, a następnie eksplorujemy świat, realizując kolejne zadania. Wydarzenia obserwujemy zza pleców protagonisty (TPP). Z czasem odblokowujemy nowe umiejętności, ekwipunek do wytworzenia oraz elementy budownicze. Istotny element Dune: Awakening stanowi walka pomiędzy graczami o melanż - najcenniejszy surowiec w uniwersum.

Planetę Arrakis możemy pokonywać pieszo lub pojazdami, które są niezbędne do tego, by dotrzeć w najdalsze zakątki pustyni. Każda przeprawa wiąże się jednak z ryzykiem spotkania ogromnych czerwi pożerających wszystko na swojej drodze. Pustynna natura tego środowiska sprawia, że woda jest bardzo rzadkim luksusem i trzeba dbać nie tylko o jej zapas, ale również jak najmniejsze zużycie już posiadanej. Jeżeli bawimy się z przyjaciółmi to możemy założyć gildię, a następnie sprzymierzyć się z jednym z rodów dołączając do gry politycznej.

Screeny z Dune: Awakening (Xbox X/S)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?