The Quarry (PS5) - okladka

The Quarry (PS5)

Premiera:
10 czerwca 2022
Premiera PL:
10 czerwca 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis The Quarry (PS5)
Materdea @ 14:02 22.04.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 9h 17min

+ czaswięcej

The Quarry to przygodowa gra akcji utrzymana w formacie kinowego horroru. Za produkcję odpowiada studio Supermassive Games, które ma na koncie m.in. Until Dawn wydane na PlayStation 4 oraz cykl The Dark Pictures Anthology.

Fabuła The Quarry prezentuje wydarzenia, które rozgrywają się w trakcie ostatniej nocy szkolnej wycieczki. Miejscem akcji jest tytułowa kopalnia w miejscowości Hackett. Nastolatkowie postanawiają uczcić zakończenie wyjazdu i organizują spotkanie. Finalnie jednak Dziewięć postaci mierzy się nie z kolejnymi butelkami z wyskokowymi napojami, a owładniętymi tajemniczym delirium lokalnymi mieszkańcami, chcącymi pozbawić młodocianych życia.

Rozgrywka The Quarry przypomina poprzednie dokonania studia Supermassive Games - jest chodzoną przygodową grą akcji z silnym nastawieniem na nieliniowość opowiadanej historii. Mechanika jest prosta. Gracz wcielający się w poszczególne postacie (niekoniecznie w kolejności chronologicznej) poznaje ich; ich historie, tło, motywacje. Jednocześnie w trakcie reżyserowanych sekwencji musi podejmować szereg decyzji - dialogowych i zręcznościowych (sekwencje QTE definiujące np. o życiu lub śmierci bohatera). Zakończenie całej opowieści zaś to suma naszych wyborów i ich konsekwencje; to, ile postaci przeżyło, jakie zawiązali ze sobą relacje itd.

The Quarry oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i wariant wieloosobowy: współpracę przez sieć (głosowanie maksymalnie siedmiu osób nad wspólnymi wyborami) lub przy jednej konsoli (każdy gracz wciela się w inną postać).

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z The Quarry (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?