Premiery gier w czerwcu 2022


Materdea @ 20:07 05.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

W czerwcu, podobnie jak w maju, nie obrodziło dużymi premierami, niemniej jednak każdy powinen znaleźć coś dla siebie. Okres co prawda jednak oficjalnie powinien zaczynać tzw. "sezon ogórkowy", jednak w postpandemicznej rzeczywistości nic nie jest już takie jak kiedyś.

W czerwcu tego roku nie czeka na graczy zalew wysokobudżetowych premier, niemniej jednak - podobnie jak w maju - chyba każdy znajdzie coś dla siebie. W tym miesiącu co prawda pierwsze skrzypce grają branżowe “post-E3” imprezy, na których mamy poznać - miejmy nadzieje - nowe gry, kolejne gameplaye i daty premier najbardziej oczekiwanych hitów.

Diablo Immortal - 2 czerwca

PC, urządzenia mobilne


Activision-Blizzard jako firma nie ma w ostatnich latach dobrej prasy. Sam Blizzard też specjalnie nie przypomina dawnego siebie, nękany procesami pracowników związanymi z nadużyciami przełożonych. Kwestię wydawania nowych gier pominę milczeniem.

Jednak oto pojawił się promyczek nadziei: Diablo Immortal. Choć na początku wieszano na Blizzardzie psy związane z tym, że darzona taką estymą marką, jaką jest Diablo, zaczęła rozmieniać się na drobne. Diablo Immortal bowiem domyślnie było produkcją na urządzenia mobilne. Jednak krótko przed startem produkcji w sklepach Google Play i App Store zapowiedziano, że gra pojawi się też na komputerach osobistych.

Fabuła nowego Diablo prezentuje wydarzenia umieszczone między zakończeniem dodatku do Diablo II, Pan Zniszczenia, a kontynuacją historii zaprezentowaną w Diablo 3. Bohater - gracz - mierzy się z pradawnym złem przebudzonym w wyniku zniszczenia Kamienia Świata. Gameplay zaś to w swoim rdzeniu hack & slash z kamerą umieszczoną w rzucie izometrycznym. Tworzymy swojego bohatera i zostajemy wrzuceni do wypełnionego niebezpieczeństwami świata podzielonego na osiem stref.

The Elder Scrolls Online: High Isle - 6 czerwca

PC; Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 - 21 czerwca


Jak co roku Zenimax Online Studios prezentuje nowy dodatek do The Elder Scrolls Online - tym razem z klimatów “end-world-conflict” trafiamy w sam środek politycznej zawieruchy na rajsko wyglądającym archipelagu Systress. The Elder Scrolls Online: High Isle najpierw zadebiutuje na PC-tach, by po blisko dwóch tygodniach wylądować na konsolach.

High Isle jest częścią tzw. całorocznej przygody - Dziedzictwa Bretonów. Poza tym jednym dużym, fabularnym DLC, do TESO na przestrzeni 2022 roku trafią też trzy mniejsze (jeden jest już dostępny). W rozszerzeniu tym fabuła kręci się wokół rozmów pokojowych, mających na celu zakończenie Wojny Trzech Sztandarów. Szczyt zorganizowany został przez szlacheckie Society of the Steadfast, jednak na scenie pojawia się enigmatyczny Ascendant Order, który ma zamiar pokrzyżować ich plany.

Wśród nowości w rozgrywce wymienić trzeba Tales of Tribute: autorską karciankę. Wśród nieco mniejszy, za to równie istotnych, rzeczy, na uwagę zasługują dwaj nowi kompani (a wraz z nimi kolejne dwa rozbudowane wątki fabularne) - Ember, Khajiitka, która dorastała na ulicach i ma dryg do magii, oraz Isobel: rycerska i nieustraszona Bretonka.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:47, 06.06.2022
No Uncharted, jak dla mnie przedostatni bastion exclusiwów Sony padł { ostatni to Last of Us } .Trzeba więc śledzić na gg.deals jak tam z ceną .