Death Stranding: Director's Cut (PS5) - okladka

Death Stranding: Director's Cut (PS5)

Premiera:
24 września 2021
Premiera PL:
24 września 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Death Stranding: Director's Cut (PS5)
Materdea @ 11:37 16.06.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 30h 0min

+ czaswięcej

Death Stranding: Director's Cut to rozszerzona wersja nowej gry znanego japońskiego producenta, Hideo Kojimy. Autor m.in. marki Metal Gear Solid po opuszczeniu firmy Konami dostał finansowe i techniczne wsparcie Sony, dzięki czemu mógł pozwolić sobie na stworzenie nowej gry, przygodowej gry akcji utrzymanej w charakterystycznym dla siebie klimacie.

W Death Stranding: Director's Cut wcielamy się w Sama Portera Bridgesa, którego postać odgrywa aktor Norman Reedus. Główny protagonista jest czymś w rodzaju kuriera, a jego zadaniem jest transportowanie różnych dóbr pomiędzy ostatnimi osadami ludzkimi na Ziemi.

Co stało się, że ludzie praktycznie wymarli? W bliżej nieokreślonej przeszłości miało miejsce tragiczne wydarzenie, w ramach którego śmierć zaczęła "wdzierać" się do naszej rzeczywistości. Ludzie masowo umierali, a niewielkie grupy, które pozostały przy życiu walczą teraz bezustannie o przetrwanie.

Największym wrogiem ludzi są teraz tajemnicze mroczne postaci zwane wynurzonymi. Pojawiają się one podczas opadów temporalnych, polując na ludzi. Śmierci unikamy wówczas pozostając w bezruchu, a w miarę potrzeby wstrzymując także oddech. Powolne przemieszczanie się jest jedynym sposobem na ujście z życiem.

Prócz wynurzonych w świecie gry występują bandyci - ludzie, którzy nie chcą "bawić" się w schrony i założyli własne obozowiska. Gromadzą w nich surowce, napadając na innych i kradnąc ich zasoby. Bridges kilkakrotnie się z nimi zmierzy, choć starcia w Death Stranding: Director's Cut nie są istotnym elementem rozgrywki.

Na potrzeby projektu nagrano dziesiątki minut scenek przerywnikowych. W każdej występuje wielu znanych aktorów, a wspólnie tworzą one rozbudowaną i zagmatwaną fabułę, tak charakterystyczną dla wszystkich dzieł Hideo Kojimy. Za zaawansowaną grafiką w Death Stranding: Director's Cut stoi silnik Decima opracowany przez studio Guerrilla Games, czyli twórców Horizon: Zero Dawn.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Death Stranding: Director's Cut (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?