S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PS4) - okladka

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PS4)

Premiera:
06 marca 2024
Premiera PL:
06 marca 2024
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PS4)
Materdea @ 21:30 14.03.2024
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 47h 58min

+ czaswięcej

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla to pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w postapokaliptycznym klimacie opartym o powieść science-fiction braci Strugackich zatytułowaną "Piknik na skraju drogi". Sama gra jednak bardziej wzorowana jest na filmowej adaptacji tej książki autorstwa Andrieja Tarkowskiego - "Stalker". Za produkcję odpowiada ukraińskie studio GSC Game World.

Fabuła S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla osadza gracza w roli nieznanego stalkera - tak określa się osoby eksplorujące Zonę, czyli dawną strefę wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, zamkniętą po 1986 roku. Półmartwa postać zostaje przyniesiona z trupiarki (auta przewożącego ciała znalezione w Zonie); bohater nie jest do końca martwy, a osoby będące przy nim identyfikują tylko działający tablet trzymany przez niego kurczowo, który wyświetlał jeden cel: zabić Strieloka. Ruszamy zatem na tajemniczą misję, odziani wyłącznie w podstawowy ekwipunek.

Rozgrywka S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla to klasyczna pierwszoosobowa strzelanka (FPS), w której musimy troszczyć się nie tylko o wykonywanie celów, ale przede wszystkim o siebie: życie nie odnawia się automatycznie, a apteczki są bardzo limitowane. Gameplay wyróżnia się dozą realizmu - broń palna potrafi się zacinać, a ekwipunek ulega stopniowej degradacji, aż do zniszczenia. Poza tym nie mamy zaznaczonych przeciwników, a teren musimy najpierw wybadać, by przypadkiem nie natknąć się na kogoś za naszymi plecami. Akcja gry rozgrywa się w pełni otwartym świecie.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?