S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC)

ObserwujMam (943)Gram (598)Ukończone (259)Kupię (59)

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (PC)


bigboy177 @ 00:00 18.08.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

S. T.

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl jest grą zapowiadającą się tak wspaniale, że aż nierealną. Producentem gry jest GSC Game World znany fanom gier strategicznych z serii zatytułowanej Cossacks. S.T.A.L.K.E.R. jest drugim podejściem Ukraińskiego studia do strzelanek z widokiem z oczu bohatera (pierwszym była średnio udana gra Codename: Outbreak). Jeśli producent gry dotrzyma wszystkich dawanych graczom obietnic to S.T.A.L.K.E.R. szykuje dla nas wielką rewolucję gatunku.Akcja gry toczy się w 2012 roku w tytułowym Czarnobylu, w którym w 1986 roku miał miejsce wybuch jednego z reaktorów nuklearnej elektrowni. Eksplozja wywołała bardzo poważne konsekwencje i zabiła setki tysięcy osób. W szczęść lat przed wydarzeniami ukazanymi w grze, czyli w roku 2006 dochodzi do kolejnego wybuchu. Tym razem jednak eksplozja nie pochodziła z wnętrza jednego z reaktorów. W konsekwencji, bardzo dziwne rzeczy zaczęły pojawiać się na skażonym terenie, a naukowcy, którzy zostali wysłani na miejsce tragedii aby zbadać zaistniałą sytuację, znikali. Strefa zagrożenia została zamknięta do czasu znalezienia rozwiązania problemu. Niestety lata mijały a sytuacja z dnia na dzień stawała się coraz gorsza gdyż Strefa zagrożenia ciągle poszerzała swe granice.

Gracz wciela się w rolę Stalkera, który jest kimś w formie poszukiwacza przygód oraz oczywiście kłopotów. Wyruszając każdego dnia do Strefy odnajduje on dziwne przedmioty, i następnie sprzedaje na czarnym rynku za spore sumy pieniędzy. W tak lukratywnym biznesie niestety znaleźć można sporą konkurencję. Podczas poszukiwań cennych obiektów napotkamy innych Stalkerów, którzy w przeciwieństwie do nas nie będą samotnymi strzelcami, lecz członkami gangów lub podejrzanych organizacji. Strefa to prawdziwe pole bitwy. Organizacje i gangi walczą ze sobą o najmniejszy nawet kawałek znajdowanych dziwadeł. Gracz w samym środku tej wojny trafi na osoby wrogie, jak i przyjazne. Autorzy twierdzą, że cały 35-cio kilometrowy świat w grze tętnił będzie życiem.

GSC Game World do odtworzenia świata skorzystał z tysięcy zdjęć wykonanych na miejscu tragedii. Ludzie ze studia pojechali w sam środek Strefy, aby oddać jej wygląd w najmniejszych nawet szczegółach. W celu uatrakcyjnienia terenu i wzbogacenia jego wyniszczonej powierzchni, graficy dodali trochę od siebie, i zmniejszyli odległości pomiędzy charakterystycznymi znakami otoczenia. Podobno jeden ze strażników elektrowni, który pomaga w procesie tworzenia gry znalazł nawet swoje dawne biuro. Jeśli to prawda to chylę czoła w stronę programistów z Ukraińskiego studia, gdyż ich przywiązanie do szczegółów jest wręcz niebywałe.Rozpoczynając naszą przygodę z grą będziemy totalną lamką. Na ekwipunek składać będzie się cienki jak papier pancerz, jakiś nóż i pistolet z amunicją pozwalającą unieszkodliwić zmutowaną muchę czy dwie. Pancerz, który ma na sobie nasz bohater zabezpiecza go przed szkodliwym promieniowaniem pozwala tylko na krótkie wypady w Strefę i ogranicza początkowe pole działania. Takie rozwiązanie jak twierdzą autorzy zapobiegnie sytuacji w której całkowicie nowy gracz zdobywa przedmioty, o które bardziej zaawansowani walczą już od dłuższego czasu. Fabuła gry jest całkowicie dowolna. Gracz sam decyduje o tym co chce w danym momencie zrobić, i które z zdań wykonać, a które zostawić na później. Trzeba się liczyć jednak z tym, że jeśli my nie podejmiemy się jakiejś misji, to jeden z kierowanych przez komputer Stalkerów wykona ją przed nami. Oleg Yavorsky, jeden z twórców gry twierdzi, że jeśli gracz nie ukończy gry to komputer zrobi to za niego. Wybierając nasze działania poprowadzimy naszego śmiałka do jednego z ośmiu zakończeń.

Screeny z S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?