S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC) - okladka

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC)

Premiera:
23 marca 2007
Premiera PL:
13 kwietnia 2007
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (943)Gram (598)Ukończone (259)Kupię (59)

Opis S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 47h 58min

+ czaswięcej

W roku 2006, straszliwa katastrofa spowodowała eksplozję sarkofagu stworzonego wokół uszkodzonego reaktora elektrowni atomowej w Chernobylu. Pył radioaktywny został rozniesiony na wielkie tereny i przyniósł śmierć ludziom, zwierzętom i roślinom. Obszar w promieniu trzydziestu kilometrów wokół elektrowni został otoczony przez armię, a specjalna komisja nie potrafiła ustalić przyczyn katastrofy. Radioaktywna Strefa wciąż się poszerzała, a w jej wnętrzu zauważano coraz więcej anomalii naturalnych. Tajemnicza siła dosłownie rozdzierała organizmy żywe na pół lub powodowała niegojące się rany. Nieliczne ekspedycje do wnętrza Strefy napotykały na zwierzęta-mutanty, które nie wyglądały jak naturalne skutki skażenia. Katastrofa, mutanty, anomalie i skażenie - wszystko razem wyglądało jak dokładnie zaplanowana konspiracja...

Długi czas upłynął, zanim pierwsze ekspedycje mogły wejść do Strefy na odległość większą niż kilka kilometrów bez narażania się na pewną śmierć. Pojawili się nieliczni śmiałkowie, zwani stalkerami, którzy wyruszali do Strefy, aby przynosić z niej pozostałe tam artefakty, dziwne rośliny i inne przedmioty. Liczne organizacje chętnie płacą za tego typu znaleziska. Gracz staje się jednym z owych stalkerów przeszukujących Strefę. Rozgrywka stanowi połączenie elementów przygodowych, taktycznych, cRPG oraz rzecz jasna akcji, co oznacza, że S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla nie należy traktować jako zwykłego shootera, w którym bezmyślnie przechodzimy poziom za poziomem. Tu w każdym zadaniu należy uważnie eksplorować dany teren, odnajdywać artefakty, eliminować przeciwników, którzy staną nam na drodze i zagrożą naszemu życiu oraz komunikować się i współdziałać z innymi stalkerami/NPC-tami.

* Świat gry składający się na obszar Strefy o łącznej powierzchni 20 kilometrów kwadratowych.

* W pełni trójwymiarowa grafika (silnik graficzny własnej produkcji X-Ray), wielkie tereny zewnętrzne i dokładnie dopracowane wnętrza.

* Dynamiczne zmieniające się warunki i mutacje w Strefie.

* W sumie około 30 rodzajów broni, unikalne rodzaje broni - broń grawitacyjna, psychotropowa, telekineza, telepatia. Możliwość dokonywania modyfikacji broni.

* Nieliniowa fabuła z kilkoma zakończeniami.

* Oryginalne stworzenia o różnych zdolnościach - inteligencja stada, telepatia, telekineza.

* Handel bronią, artefaktami i sprzętem.

* Losowa generacja wydarzeń, zadań do wykonania, artefaktów itd.

* Możliwość gry jedno- i wieloosobowej w trybach: Deathmatch, CTF, Team Match, Cooperative.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnikalij   @   18:49, 21.10.2013
Jak najbardziej czytałem (mając tyle lat co ja, nie mogło się nie przeczytać;)), również oglądałem film AndriejaTarkowskiego, do czego gorąco zachęcam.
0 kudosJackieR3   @   11:32, 22.10.2013
Cytat: nikalij
również oglądałem film AndriejaTarkowskiego, do czego gorąco zachęcam.

Mnie film raczej odrzucił,jakoś wizja pana Andrieja mnie nie przekonała. Smutny
1 kudoshubert5002   @   11:04, 27.10.2013
Gra fajna,trudna, pod względem fabularnym ZAJEBISTA
1 kudossebogothic   @   20:23, 09.01.2014
Dzisiaj ukończyłem i muszę powiedzieć, że grało mi się świetnie, chociaż długo przekonywałem się do gry (miałem ponad pół roczną przerwę). Lecz gdy zacząłem się zgłębiać w wątek główny, gra mnie bardzo wciągnęła. Szkoda, że ominął mnie największy zwrot akcji (nie poszedłem do Przewodnika) i zakończenie nie było zbyt optymistyczne.
0 kudosRębomir   @   14:23, 13.05.2014
Stalker jest świetny,za równo sam Cień Czarnobyla jak i cała saga,gorąco polecam wszystkim którzy jeszcze nie grali a także tym którzy już przeszli,aby zabrali się za niego jeszcze raz ;)
0 kudosqba24   @   13:45, 21.05.2014
Fajna gra z ciekawą "fabułą" i wysokim poziomem trudności Uśmiech
0 kudosGuilder   @   19:45, 05.10.2016
Potrzebuję porady. Wróciłem niedawno do tej gry, jest całkiem niezła. Bardzo jednak nie spodobało mi się, że nie można tu naprawiać ekwipunku. Smutny Ponoć mod Oblivion Lost wprowadza ten element, jednak kasuje save'y (w sensie, stają się one niekompatybilne). Właśnie odzyskałem dokumenty z laboratorium X-18. Czy opłaca mi się zaczynać od nowa, czy jestem już na tyle daleko, że nie ma sensu? A może jest jakiś inny mod, który pozwoli mi kontynuować obecną rozgrywkę?
1 kudoskobbold   @   19:57, 05.10.2016
Jesteś gdzieś w okolicach połowy gry, może trochę wcześniej. Zobacz ten film, czy jeszcze ten sposób działa. Oraz ten mod. Nie zapomnij zrobić wczesniej kopi zapasowej sava. Uśmiech
0 kudosGuilder   @   19:58, 06.10.2016
Zainstalowałem tego moda, save'ów mi nie usunął, póki co wszystko wydaje się dobrze działać. Dzięki! Uśmiech

EDIT
A jednak, save'y zrobione po zmodowaniu już się nie wczytują. Poirytowany No nic, spróbuję zagrać od nowa. Kiedyś. Ale na pewno do niej wrócę.
0 kudosJackieR3   @   11:59, 09.10.2016
Naprawdę nie ma tu gostków którzy naprawiają sprzęt ? Wydawało mi się że uszkodzenia i naprawa ekwipunku funkcjonuje we wszystkich częściach.No ale w Cień Czernobyla grałem dość dawno.
0 kudosIgI123   @   12:53, 09.10.2016
Mechanicy chyba dopiero w Czystym Niebie się pojawili. Też trochę minęło nim grałem, ale nie pamiętam żeby z psującym się ekwipunkiem były jakieś poważniejsze problemy.
0 kudosGuilder   @   23:12, 24.04.2018
Ok, zabieram się ponownie za Stalkera, tym razem chcę się przygotować należycie pod względem technicznym. Polecicie mi jakieś mody?
Po wstępnej lekturze forum stalker.pl wyszło, że wśród najpopularniejszych paczek są trzy:
1) Complete 2009
2) Oblivion Lost
3) Lurk

Jedynka to ponoć tylko grafika, więc aż takiego parcia nie mam. Dwójka to ponoć kompleksowy upgrade gry, a trójka ulepsza skradanie, co dla mnie jest istotne. Próbował ktoś kiedyś obu (2 i 3) na raz? A może coś innego jest wartego uwagi?
No i najważniejsze: czy któryś z nich pozwoli mi naprawiać pancerz? Dumny
0 kudosTheCerbis   @   23:30, 24.04.2018
Szczerze mówiąc ja grałem bez żadnych modów, tak przeszedłem całą trylogię i nie czułem, aby była potrzeba modyfikowania czegokolwiek.
0 kudosGuilder   @   00:11, 25.04.2018
Też tak myślałem przy poprzednim podejściu. Ale jestem nieuważny i często obrywam z zaskoczenia. Po kilku takich razach pancerz jest do wymiany. I tak naprawdę od tego się zaczęło. A potem sobie pomyślałem: skoro i tak się w to bawię, to czemu by nie poprawić innych rzeczy, skoro ludzie sporo tego zrobili?
0 kudosIgI123   @   01:47, 25.04.2018
Do naprawy bugów i poprawy gameplayu oraz grafiki polecam po prostu Stalker Complete, czyli Complete 2009 właśnie. Jako mod graficzny polecam Autumn Aurora.
Co do Oblivion Lost to nie grałem, ale słyszałem o nim często w temacie Stalkera, to pewnie dobry.
Dodaj Odpowiedź