FIFA 10 (PS3) - okladka

FIFA 10 (PS3)

Premiera:
02 października 2009
Premiera PL:
02 października 2009
Platformy:
Gatunek:
Sportowe
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (77)Gram (34)Ukończone (13)Kupię (10)

Opis FIFA 10 (PS3)
Electronic Arts Polska @ 21:57 30.05.2009

Śr. długość gry: 119h 29min

+ czaswięcej

25 nagród na całym świecie i miliony sprzedanych egzemplarzy FIFA 09 postawiły bardzo wysoko poprzeczkę przed twórcami następnej odsłony serii. Jednak EA SPORTS™ udało się stworzyć godnego następcę – FIFA 10 to efekt prac nad pełnym wykorzystaniem potencjału świetnego silnika gry znanego z poprzedniej wersji, przy nieocenionej pomocy graczy, których liczne sugestie wyznaczyły kierunek działań zespołu programistów.

FIFA 10 to ulepszony system rozgrywki, bazujący na szybkich i inteligentnych reakcjach zawodników. Ponadto dla miłośników wyzwań długoterminowych przygotowaliśmy gruntownie odświeżony tryb menedżerski, który uległ ponad 50 poważnym zmianom. Dzięki temu FIFA 10 ustanawia nowy standard realizmu i punkt odniesienia w dziedzinie symulacji piłki nożnej!

We współczesnej piłce liczy się zarówno technika, jak i siła fizyczna. Dzięki rozszerzonemu repertuarowi zagrań i twardej walce o piłkę na każdym metrze boiska FIFA 10 jest doskonałym odzwierciedleniem nowoczesnego futbolu! Podczas akcji ofensywnych zawodnicy cały czas próbują znaleźć optymalną pozycję, pokazują się kolegom z drużyny, szukają luki w ustawieniu przeciwnika i grają na granicy spalonego, aby w dogodnej chwili wybiec do podania i znaleźć się sam na sam z bramkarzem. W obronie stosowana jest zasada asekuracji, aby newralgiczne fragmenty strefy defensywnej nie były pozostawione bez opieki. Obrońcy mogą też uprzykrzać życie napastnikom precyzyjnymi wślizgami na granicy faulu bądź kryciem indywidualnym, które niejednemu odebrało ochotę do gry.

W systemie sterowania wprowadzone zostały przełomowe modyfikacje. Przede wszystkim dryblujący zawodnik może wykonać ruch pod dowolnym kątem od 1° do 360°, co daje niespotykane dotąd możliwości przedzierania się przez szyki obronne przeciwnika i stwarzania przewagi w ataku! Zawodnikom lepiej wyszkolonym technicznie wystarczy dosłownie odrobina miejsca, aby oszukać obrońcę i zostawić go w tyle. Piłka nożna jest jednak grą kontaktową i każdy „technik” musi również umieć prowadzić piłkę pod presją – obrońcy grają bowiem blisko, w ruch idą barki i łokcie, trzeba więc osłaniać piłkę i trzymać ją z dala od nóg przeciwnika. Dzięki rozbudowanemu systemowi symulacji kolizji pojedynki między zawodnikami są różnorodne, a przepychanka w walce o piłkę może potrwać nawet dłuższą chwilę.

Tryb menedżerski przeszedł poważną przebudowę. Przebieg symulowanego meczu jest teraz bardziej realistyczny, zawodnicy i kluby stosują złożone kryteria oceny ofert transferowych, a rozwój piłkarza odzwierciedla różnorodne aspekty, od wieku po doświadczenie.

Modyfikacji i nowych trybów jest więcej – kolejne informacje już wkrótce!


Najważniejsze cechy:

Drybling 360°.

Niekiedy o powodzeniu akcji decydują milimetry. Dzięki przełomowemu systemowi dryblingu pod dowolnym kątem masz większą kontrolę nad piłką i możesz wykorzystać nawet najmniejszą lukę w obronie!

Wyszkolenie techniczne.

Całkowicie nowa technika animacji daje nowe możliwości w grze 1 na 1. Zagraj zawodnikiem o nieprzeciętnych umiejętnościach i zobacz, co potrafi zrobić z obrońcą!

Gra ciałem.

Osłanianie piłki, zastawianie się, gra bark w bark – twarda, fizyczna walka pomiędzy napastnikiem i obrońcą to nieodłączna część współczesnego futbolu i nie inaczej jest w FIFA 10.

Poruszanie się zawodników po boisku.

Dzięki udoskonaleniu sztucznej inteligencji zawodnicy Twojej drużyny lepiej czytają grę i dostosowują swoje poczynania do tempa i przebiegu akcji.

Przyjęcie piłki.

Podczas meczu czas i miejsce to często nieosiągalny luksus. Zawodnicy starają się dobrać optymalną pozycję od przyjęcia piłki, aby jak najlepiej i najszybciej ją opanować.

Ustawianie się.

Obrońcy asekurują się i przekazują sobie napastników, aby nie pozostawić luk w obronie. Napastnicy starają się wyjść na pozycję, grają na granicy spalonego i szukają różnych możliwości stworzenia przewagi w ataku.

Dokładne podania.

Zawodnicy mają lepsze wyczucie precyzji, dzięki czemu płynniej przeprowadzisz akcję, dogrywając piłkę „do nogi” lub na wolne pole.

Realistyczne strzały.

Strzały i zachowanie piłki zostały poddane modyfikacjom, dając w efekcie większy i bardziej realistyczny arsenał uderzeń. Satysfakcja ze strzelenia bramki nigdy nie była tak duża!

Różnorodne możliwości odbioru piłki.

Grając zawodnikiem o wyższym poziomie wyszkolenia, możesz precyzyjnie odebrać piłkę wślizgiem bez urwania nóg rywalowi (i zarobienia kartki). Masz do dyspozycji różne metody odbioru piłki w zależności od sytuacji, np. przecięcie podania wślizgiem, wyprzedzenie rywala w ruchu do piłki lub wybicie górnego podania, które mogłoby otworzyć napastnikowi drogę do bramki!

Inteligencja bramkarzy.

Bramkarze reagują szybciej i potrafią dokładniej ocenić, kiedy warto wyjść do piłki, a kiedy lepiej zostać w bramce. Pole karne jest teraz prawdziwym królestwem golkipera – aby zakończyć akcję skutecznym strzałem, trzeba się postarać!

Realistyczny tryb menedżerski.

Ponad 50 poważnych modyfikacji całkowicie odmieniło tryb menedżerski. Symulacja wyników dokonywana jest na podstawie potencjału zespołów i poszczególnych zawodników. Powodzenie i przebieg transferu zależą od wielu elementów – niełatwo zachęcić gwiazdę do wzmocnienia składu mało perspektywicznego ligowego przeciętniaka! Ponadto konkurencja nie śpi i może skusić zawodnika atrakcyjniejszą ofertą. Rozwój piłkarza w trakcie kariery jest pochodną takich czynników, jak wiek lub kluby w jakim zdobywał umiejętności i doświadczenie.

Szybkie rozegranie.

Jeżeli przeciwnik z premedytacją przerwał grę faulem taktycznym, możesz natychmiast wznowić akcję, zanim zdąży ustawić szyki – sędzia zawsze zdąży dać zasłużoną kartkę później.

Nowy tryb treningowy.

Szlifuj swoje umiejętności w trybie treningowym zawierającym wszystkie elementy gry.

PEGI: Od 3 lat
Screeny z FIFA 10 (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   06:37, 28.07.2009
Kolejny sezon to i Fifa musi być nowaSzczęśliwy, trza zacząć pieniążki zbierać Uśmiech
0 kudoskilo79   @   20:38, 08.10.2009
Kilka obserwacji po tygodniu gry:
- Fifa na PS3 graficznie jest troszeczkę słabsza od PESa na tę samą konsolę aczkolwiek niczego nie można jej zarzucić
- koszulki graczy niektórych zespołów to jakaś tandeta -.-
- poziom gry dobija, na profesjonalu potrafię wygrywać 3:0, podkreślam że nie grałem w Fifę 09 więc mam prawo się "chwalić" tym że na profesjonalu wbijam więcej niż 1ną bramkę
- co jest z tymi stadionami ? czy mi się tylko wydaje czy domyślne stadiony takich zespołów jak Barca czy Liverpool są stadionami presetowymi Fify :o
- tryb Virtual Pro jest przereklamowany, co jest fajnego w zrobieniu siebie, męczeniu się na stronie easports z robieniem własnej twarzy do Fify a później dociąganie gostka do 99 overalla ?
- wydaje mi się czy nie ma trofeów i nagród za zwycięstwo w ligach ?
- trudno ogarnąć ten liveseason

Ogólnie nie jest źle ale mogłoby być lepiej. Trzeba by jeszcze trochę pograć, żeby głębiej zrozumieć grę.
Jak na razie 7.5/10
P.S: Powyższa ocena jest oceną człowieka, który nie grał w Fifę 09.
0 kudosSternal_1995   @   21:39, 31.10.2009
Najlepsza gra sportowa w którą grałem jest wiele lig zmienne warunki pogodowe np. śnieg, oraz nareszcie jest liga rosyjska naprawde polecam gra warta tej kasy.
0 kudoskilo79   @   13:33, 02.11.2009
Lol, aż tak cieszysz się z obecności ligi rosyjskiej ? Zdziwiony
0 kudospajteliwaa   @   18:33, 08.01.2010
Nie no superowa gierka Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik . P.S moja gwiazda PajWoj (bo teraz mam taki nick nie tak jak na miesciegier) ma 70 ovr..Ciezko bylo ale jest. Jest Na Pozycji ŚN (Środkowy Napastnik)
0 kudosPietek=)   @   21:41, 15.01.2010
W końcu napiszę cokolwiek o tej części Dumny

Fifa 10 jest lepsza od Fify 09 pod względem graficznym, rozgrywki, zmianach w trybach online ale posiada również niedociągnięcia Uśmiech .

Grafika jest polepszona, wygląda lepiej niż jak to było w poprzedniej części. Kolory są ostrzejsze a deszcz czy też śnieg (w końcu Uśmiech ) wyglądają o niebo lepiej.

Zawodnicy realistycznie się przepychają i walczą o piłkę( walka o górne piłki też jest ulepszona ).

Najwięcej zmian jest w trybie online. Bardzo wygodne i przejrzyste menu z trybami rozgrywki jak w 09.

Najbardziej irytują mnie bramkarze Poirytowany , nie raz nie dwa wku***ałem się jak mi bramkarz wylazł z bramki( choć tego nie chciałem ) i nie potrafił w odpowiednim momencie wrócić na swoje miejsce. Wiele można by było podać przykładów braku inteligencji bramkarza ale można to jeszcze przeboleć.

Jak dla mnie ta część FIFY jest najlepsza to nie podlega dyskusji ale kilka błędów na prawdę irytuje. Ogólnie rzecz biorąc FIFA 10 daje o wiele więcej frajdy dzięki trybom online, ciekawszemu trybowi menadżerskiemu, dopracowanemu gameplayowi i samej rozgrywce Puszcza oko .
0 kudoskotomaniak55   @   16:57, 08.06.2010
uważam że to najlepsza gierka nożna jaką widziałem polecam sam myślę o kupnie
0 kudosPietek=)   @   16:37, 09.06.2010
Gram obecnie w trybie menadżerskim i przyznam że na początku było całkiem fajnie jak trzeba było grać słabym zespołem i w dodatku ciężko było zakontraktować jakiegoś dobrego piłkarza lecz po rozegraniu dwóch sezonów dostajemy do dyspozycji już jeden z najlepszych klubów w europie i w tedy menadżer przestaje być ciekawy i nadzwyczajnie zaczyna nudzić Poirytowany , i jak tu rozegrać wszystkie 15 sezonów. Polecam wziąć jakiś klub najlepiej z coca cola 2 i grać na najwyższym poziomie, wtedy to może da się "wczuć" w menadżera i rozegrać te 15 sezonów. Dumny .
0 kudosl0ll0l   @   12:18, 07.07.2010
Polecam. Ja kupiłem i nie żałuje.
0 kudossprinter313   @   16:15, 19.01.2011
Mnie najbardziej wkurza to że coraz mniej poświęcają czasu na singla a całą moc idzie na multi. Ja osobiście zanim usiądę do multi lubię sobie pograć, a w tej części odniosłem wrażenie jakby singiel był robiony za karę
0 kudosmarcelos23   @   20:53, 20.03.2011
swietna gra zdecydowanie polecam
0 kudoskamil30028   @   15:46, 26.05.2011
fajna gra jestem w półowie
0 kudossilverkin   @   15:50, 26.05.2011
Najwidoczniej nie tylko Chuck Norris potrafi przejść FIFĘ. Może jak skończysz FIFĘ, to zabierzesz się za coś równie niemożliwego, na przykład za Simsy?
0 kudosbat2008kam   @   18:34, 26.05.2011
Heh, może chodziło mu o połowę kariery? ;)
Zdobył połowę trofeów... Lub cokolwiek. Może właśnie skończył pierwszą połowę meczu i poszedł grać drugą? ;d
Dodaj Odpowiedź