FIFA 10 (PS2) - okladka

FIFA 10 (PS2)

Premiera:
02 października 2009
Premiera PL:
02 października 2009
Platformy:
Gatunek:
Sportowe
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (46)Gram (24)Ukończone (4)Kupię (11)

Opis FIFA 10 (PS2)
Electronic Arts Polska @ 21:57 30.05.2009

Śr. długość gry: 119h 29min

+ czaswięcej

25 nagród na całym świecie i miliony sprzedanych egzemplarzy FIFA 09 postawiły bardzo wysoko poprzeczkę przed twórcami następnej odsłony serii. Jednak EA SPORTS™ udało się stworzyć godnego następcę – FIFA 10 to efekt prac nad pełnym wykorzystaniem potencjału świetnego silnika gry znanego z poprzedniej wersji, przy nieocenionej pomocy graczy, których liczne sugestie wyznaczyły kierunek działań zespołu programistów.

FIFA 10 to ulepszony system rozgrywki, bazujący na szybkich i inteligentnych reakcjach zawodników. Ponadto dla miłośników wyzwań długoterminowych przygotowaliśmy gruntownie odświeżony tryb menedżerski, który uległ ponad 50 poważnym zmianom. Dzięki temu FIFA 10 ustanawia nowy standard realizmu i punkt odniesienia w dziedzinie symulacji piłki nożnej!

We współczesnej piłce liczy się zarówno technika, jak i siła fizyczna. Dzięki rozszerzonemu repertuarowi zagrań i twardej walce o piłkę na każdym metrze boiska FIFA 10 jest doskonałym odzwierciedleniem nowoczesnego futbolu! Podczas akcji ofensywnych zawodnicy cały czas próbują znaleźć optymalną pozycję, pokazują się kolegom z drużyny, szukają luki w ustawieniu przeciwnika i grają na granicy spalonego, aby w dogodnej chwili wybiec do podania i znaleźć się sam na sam z bramkarzem. W obronie stosowana jest zasada asekuracji, aby newralgiczne fragmenty strefy defensywnej nie były pozostawione bez opieki. Obrońcy mogą też uprzykrzać życie napastnikom precyzyjnymi wślizgami na granicy faulu bądź kryciem indywidualnym, które niejednemu odebrało ochotę do gry.

W systemie sterowania wprowadzone zostały przełomowe modyfikacje. Przede wszystkim dryblujący zawodnik może wykonać ruch pod dowolnym kątem od 1° do 360°, co daje niespotykane dotąd możliwości przedzierania się przez szyki obronne przeciwnika i stwarzania przewagi w ataku! Zawodnikom lepiej wyszkolonym technicznie wystarczy dosłownie odrobina miejsca, aby oszukać obrońcę i zostawić go w tyle. Piłka nożna jest jednak grą kontaktową i każdy „technik” musi również umieć prowadzić piłkę pod presją – obrońcy grają bowiem blisko, w ruch idą barki i łokcie, trzeba więc osłaniać piłkę i trzymać ją z dala od nóg przeciwnika. Dzięki rozbudowanemu systemowi symulacji kolizji pojedynki między zawodnikami są różnorodne, a przepychanka w walce o piłkę może potrwać nawet dłuższą chwilę.

Tryb menedżerski przeszedł poważną przebudowę. Przebieg symulowanego meczu jest teraz bardziej realistyczny, zawodnicy i kluby stosują złożone kryteria oceny ofert transferowych, a rozwój piłkarza odzwierciedla różnorodne aspekty, od wieku po doświadczenie.

Modyfikacji i nowych trybów jest więcej – kolejne informacje już wkrótce!


Najważniejsze cechy:

Drybling 360°.

Niekiedy o powodzeniu akcji decydują milimetry. Dzięki przełomowemu systemowi dryblingu pod dowolnym kątem masz większą kontrolę nad piłką i możesz wykorzystać nawet najmniejszą lukę w obronie!

Wyszkolenie techniczne.

Całkowicie nowa technika animacji daje nowe możliwości w grze 1 na 1. Zagraj zawodnikiem o nieprzeciętnych umiejętnościach i zobacz, co potrafi zrobić z obrońcą!

Gra ciałem.

Osłanianie piłki, zastawianie się, gra bark w bark – twarda, fizyczna walka pomiędzy napastnikiem i obrońcą to nieodłączna część współczesnego futbolu i nie inaczej jest w FIFA 10.

Poruszanie się zawodników po boisku.

Dzięki udoskonaleniu sztucznej inteligencji zawodnicy Twojej drużyny lepiej czytają grę i dostosowują swoje poczynania do tempa i przebiegu akcji.

Przyjęcie piłki.

Podczas meczu czas i miejsce to często nieosiągalny luksus. Zawodnicy starają się dobrać optymalną pozycję od przyjęcia piłki, aby jak najlepiej i najszybciej ją opanować.

Ustawianie się.

Obrońcy asekurują się i przekazują sobie napastników, aby nie pozostawić luk w obronie. Napastnicy starają się wyjść na pozycję, grają na granicy spalonego i szukają różnych możliwości stworzenia przewagi w ataku.

Dokładne podania.

Zawodnicy mają lepsze wyczucie precyzji, dzięki czemu płynniej przeprowadzisz akcję, dogrywając piłkę „do nogi” lub na wolne pole.

Realistyczne strzały.

Strzały i zachowanie piłki zostały poddane modyfikacjom, dając w efekcie większy i bardziej realistyczny arsenał uderzeń. Satysfakcja ze strzelenia bramki nigdy nie była tak duża!

Różnorodne możliwości odbioru piłki.

Grając zawodnikiem o wyższym poziomie wyszkolenia, możesz precyzyjnie odebrać piłkę wślizgiem bez urwania nóg rywalowi (i zarobienia kartki). Masz do dyspozycji różne metody odbioru piłki w zależności od sytuacji, np. przecięcie podania wślizgiem, wyprzedzenie rywala w ruchu do piłki lub wybicie górnego podania, które mogłoby otworzyć napastnikowi drogę do bramki!

Inteligencja bramkarzy.

Bramkarze reagują szybciej i potrafią dokładniej ocenić, kiedy warto wyjść do piłki, a kiedy lepiej zostać w bramce. Pole karne jest teraz prawdziwym królestwem golkipera – aby zakończyć akcję skutecznym strzałem, trzeba się postarać!

Realistyczny tryb menedżerski.

Ponad 50 poważnych modyfikacji całkowicie odmieniło tryb menedżerski. Symulacja wyników dokonywana jest na podstawie potencjału zespołów i poszczególnych zawodników. Powodzenie i przebieg transferu zależą od wielu elementów – niełatwo zachęcić gwiazdę do wzmocnienia składu mało perspektywicznego ligowego przeciętniaka! Ponadto konkurencja nie śpi i może skusić zawodnika atrakcyjniejszą ofertą. Rozwój piłkarza w trakcie kariery jest pochodną takich czynników, jak wiek lub kluby w jakim zdobywał umiejętności i doświadczenie.

Szybkie rozegranie.

Jeżeli przeciwnik z premedytacją przerwał grę faulem taktycznym, możesz natychmiast wznowić akcję, zanim zdąży ustawić szyki – sędzia zawsze zdąży dać zasłużoną kartkę później.

Nowy tryb treningowy.

Szlifuj swoje umiejętności w trybie treningowym zawierającym wszystkie elementy gry.

PEGI: Od 3 lat
Screeny z FIFA 10 (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosrobsonxxl89   @   14:06, 03.08.2009
Nie mogę się już odczekać tej odsłony jeżeli będzie lepsza od 09 to szykuje się wiele godzin spędzonych przed czarnulką
0 kudosSnQfcch   @   19:33, 31.01.2010
Niedlugo bede mial Fife 10. Mam nadzieje ze opis odpowiada prawdzie. W takim razie zapowiadaja sie dlugie godziny ciekawej rozrywki.
0 kudosrobsonxxl89   @   17:09, 10.03.2010
Fajna gra lesze sterowanie i grywalność niż w poprzednich odsłonach Uśmiech
0 kudosbrother505   @   13:30, 15.07.2010
lepsza od 09 nimoge sie doczekac na 11
0 kudosKumpar   @   18:48, 22.07.2010
Jest to gra wysokiej jakości chodź czasami zdarzają się drobne błędy polskiego komentarza.
0 kudosMakola31   @   13:29, 31.07.2010
Fajna gra. Bardzo fajny tryb Zostań Gwiazdom Klub i Kraj. Oczywiście fajne tworzenie postaci.
0 kudosstalstal12   @   13:16, 30.12.2010
Gra super!!!!!!!!!!!!!! wszystkie tryby są wspaniałe!!!!!!!!!!!! i najważniejsze że można robić własną postać i klub
0 kudosXsaron   @   23:39, 28.01.2011
gierka spoko ale na PS2 jest slaba grafika (jak to na PS2).
0 kudoswiktor280999   @   19:31, 21.02.2011
Ja też mam PS2 i myśle że niejest taka zła , najbardziej podoba mi się zostań gwiazdą i tryb menedżerski
0 kudoschmuri   @   20:44, 25.09.2012
Naprawdę dobra ale tylko na konsole.
Dodaj Odpowiedź