Jagged Alliance 2 (PC) - okladka

Jagged Alliance 2 (PC)

Premiera:
23 lipca 1999
Premiera PL:
03 września 1999
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (29)Gram (7)Ukończone (21)Kupię (0)

Opis Jagged Alliance 2 (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 20h 0min

+ czaswięcej

Sequel jednej z najbardziej udanych gier taktycznych. Przed kilku laty Sir-Tech wypuścił Jagged Alliance, gdzie dowodząc grupą najemników mieliśmy za zadanie libertować wyspę Metavira aż do samego końca - stuprocentowej suwerenności. Tym razem zwraca się do nas z prośbą Enrico Chilvadori - człowiek uznany za martwego, leader rebeliantów z państwa-wyspy Arulco. Wynajmij najemników i poprowadź ich z wiadomością do podziemnych wojsk, a następnie obal rządy królowej Deidranny i skończ z tyranią, jakiej znieść nie mogą biedni mieszkańcy tropikalnego Arulco.

Założenia rozgrywki w porównaniu z protoplastą pozostały niezmienione - walki nadal toczą się w turach, w chwilach spokoju mamy czas rzeczywisty. Zostało wprowadzonych wiele nowych usprawnień. Przykładowo, na mapie taktycznej mamy podgląd na wszystkie 256 sektorów na jakie pozostała podzielona wyspa, do których możemy się natychmiastowo udać (choć nie wszystkich - niewielka ich część to po prostu ocean, gdzie ubitego gruntu brak). Sprawia to, iż rozgrywka jest całkowicie nieliniowa. Jeśli kogoś poniosą ambicje, może już w pierwszym dniu (czas gry został podzielony na doby, istnieje zatem opcja ataku zarówno za dnia jak i w nocy) zaatakować stolicę Arulco. Poza stolicą na wyspie rozmieszczonych jest kilka mniejszych miast (mających wielkość 2-5 sektorów), które można odbić i obsadzić samoobroną, i tym samym przejąć wpływy w kopalniach - stałych źródłach dochodu, za które nabyć można kolejnych psów wojny (maksymalnie do 18 osób) bądź zaopatrzyć w nowy sprzęt tych już posiadanych.

Rynsztunek rzecz jasna w głównej mierze opiera się na broni palnej (karabinach i pistoletach, także maszynowych, strzelbach, sprzęcie ciężkim). Jest także i opancerzenie, środki medyczne, wytrychy, broń biała, et ceterna. Ponadto z racji wielkości dostępnego do eksploracji terenu oraz obecności kompresji czasu (jednakże niedostępnej w czasie walki) mamy także kilka pojazdów do wynajęcia od miejscowych NPC-ów, a także helikopter.

NPC zaskakują swą różnorodnością - jedni zajmują się handlem (także bronią), naprawami, inni mają dla nas małą robotę, a niektórzy zechcą się do nas przyłączyć. Sprawia to, iż mamy wrażenie (i słusznie) prawdziwego życia, jakie toczy się na wyspie Arulco, co niezmiernie udanie buduje klimat rozgrywki.

Jagged Alliance 2 od momentu premiery uważane jest za najlepszą grę taktyczną tego pokroju. I choć tytuł powstał jeszcze w ubiegłym wieku, to nadal pozostaje "żywy". Najważniejszym z czynników na to wpływających jest fakt, iż udostępniona część kodu źródłowego pozwala na tworzyć nowe modyfikacje od nowych broni, map po całe nowe kampanie!

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczne
Screeny z Jagged Alliance 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPuchar   @   22:57, 21.07.2009
Jest to druga najlepsza turówka w jaką grałem. Graficznie może przerażać młodych graczy ale niech was to nie zwiedzie a jak nie wierzycie to spytajcie się innych co w nią grali. Jak na tamte czasy to niesamowicie realistycznie dobrali dźwięki strzałów, rykoszetów itp. Bardzo duże zróżnicowanie broni i ich modyfikacje. Krótko mówiąc zagrajcie!!!
0 kudosonetoe   @   13:50, 13.04.2010
Gram w nią do dzisiaj, jeśli chodzi o grafikę, to polecam Wildfire, to przecież był mod stworzony przez fana JA2. bardzo trudno znaleźć dziś turówkę, która choć dorównałaby JA2 poziomem.

Właśnie wygrzebałem modzik Urban Chaos (dzięki CDA?), toż to wymiata chyba bardziej niż podstawka. Po tzw. v1.13 myślałem, że już nic mnie w JA2 nie zadziwi, a tu jak młotem Thora Wielkiego nie jeb...tuknie, POLECAM fanom JA2 obowiązkowo!
0 kudosandre-11   @   12:31, 25.06.2010
Dla tych, co szukają fajerwerków - niech dadzą spokój
Dla pozostałych - super gra, rozdzielczość gry trochę razi,
ale klimat świetny, szczerze polecam.
0 kudosonetoe   @   22:44, 07.07.2010
Cytat: andre-11
Dla tych, co szukają fajerwerków - niech dadzą spokój
Dla pozostałych - super gra, rozdzielczość gry trochę razi,
ale klimat świetny, szczerze polecam.Z ust mi to wyjąłeś, O wielki. W innym poście już nadmieniałem, zgrzebałem moda równie dobrego jak podstawka, jeśli nie lepszego, Urban Chaos to się zowie. Linki wrzucę po finale, lub prv, bo admin mnie wygruzi z tego forum. Służę pomocą w odpaleniu, bo buraczki, ale miodność w skali JA2 - 9. Szukać na starym forum ... kto lubi, ten znajdzie
Tu szukać- https://jaggedalliance.pl/forum/
0 kudoszlotylesk   @   12:16, 16.04.2011
Zdecydowanie gra w którą trzeba zagrać... Jedyna gra dla której zrezygnowałem z pogrania z kolegami w piłkę parę lat temu... Coś pięknego!
0 kudossilverkin   @   12:18, 16.04.2011
To jeden z tych "niedocenionych" tytułów. Zapewnił mi mnóstwo dobrej zabawy. Czekałem z niecierpliwością na część trzecią, ale gdy zaczęli ciągle przekładać premierę i wypuszczać screeny gry w 3D, której technologia jest z 2003 roku, to mój zapał się ostudził.
0 kudosbat2008kam   @   12:25, 16.04.2011
JA3 jest już chyba skreślone. Są na nie bardzo marne szanse, choć kto wie, może seria JA powtórzy historię serii Fallout?
Nie pamiętam dokładnie, ale ponoć są/były szanse na JA MMO Zdziwiony . W którymś piśmie tak wyczytałem, możliwe że plotka...
0 kudossilverkin   @   12:26, 16.04.2011
Ja na modzie grałem online w JA2 Dumny .
0 kudosSZYMEZ   @   11:29, 14.11.2012
Moja ulubiona gra turowa z lat młodości. Spędziłem nad nią długie godziny. Uwielbiałem obserwowanie lotu pocisku ( to napięcie, czy trafi, czy nie ). Brakuje mi tego chociażby w ostatnim XCOMie, czy SIlent Storm.
0 kudoskamiles   @   23:09, 14.04.2013
Przywołuje wspomnienia gier w których kiedyś liczyła się grywalność i satysfakcja niż wypasiona grafa. Najlepsza turówka jaka kiedykolwiek powstała
0 kudosPol300   @   10:22, 13.03.2015
Super gra bardzo dobra turowa gra akcji bardzo realistyczna z dużą ilością broni i sprzętu. Gra mimo wielu lat cały czas jest na topie polecam
Dodaj Odpowiedź