Aarklash: Legacy (PC) - okladka

Aarklash: Legacy (PC)

Premiera:
12 września 2013
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
RPG / Strategiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (2)

Opis Aarklash: Legacy (PC)
Zidan @ 15:41 12.01.2014

Śr. długość gry: 14h 0min

+ czaswięcej

Aarklash: Legacy jest tytułem łączącym w sobie elementy produkcji cRPG i strategii. Jest to produkcja oparta na grze bitewnej Konfrontacja, którą na ekrany komputerów przeniosło francuskie studio Cyanide, odpowiedzialne np. za Grę o Tron.

Rozgrywka polega przede wszystkim na eksploracji przygotowanych przez twórców plansz, na których stoczymy cały szereg różnego rodzaju potyczek. Pokierujemy maksymalnie czteroosobową grupką członków tzw. gildii Wheelswords - frakcji windykacyjnej, specjalizującej się w ściąganiu różnego rodzaju długów.

Bitwy oparte są na współpracy pomiędzy bohaterami oraz na odpowiednim, rozmyślnym wykorzystywaniu ich specjalnych umiejętności (niektóre z postaci dysponują typowymi, "walecznymi" zdolnościami, inne zaś specjalizują się w różnego typu magii). Warto wspomnieć o funkcjonowaniu tzw. systemu aktywnej pauzy, upodobniającego Aarklash do takich klasyków jak Baldur’s Gate czy Icewind Dale.

Poza samym prowadzeniem bojów, istotnym elementem produkcji jest eksploracja przygotowanych poziomów, a także zbieranie wspomagającego nas ekwipunku. Co ciekawe, nie przewidziano żadnej możliwości modernizowania posiadanych przez nas zbroi czy broni, a nasze współczynniki wzmacniamy jedynie przy pomocy magicznej biżuterii (różne pierścienie czy też amulety).

Gra charakteryzuje się relatywnie ciekawą atmosferą i konwencją, przez którą przeplatają się motywy zaczerpnięte chociażby z dark fantasy, ale i także innych odmian fantastyki (wyraźne są wpływy np. steampunku).

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?