Watch_Dogs (PS4)

ObserwujMam (23)Gram (7)Ukończone (13)Kupię (7)

Watch Dogs - graliśmy w tryb pościgu (PS4)


bigboy177 @ 12:25 13.09.2013
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

O Watch Dogs napisałem niedawno całkiem obszerny artykuł z wrażeniami z rozgrywki w trybie dla jednego gracza (tak jakby). Tym razem, podczas imprezy zorganizowanej w Paryżu miałem przyjemność wskoczyć ponownie do Chicago i wypróbować model zabawy dedykowany dwóm osobom.

O Watch Dogs napisałem niedawno całkiem obszerny artykuł z wrażeniami z rozgrywki w trybie dla jednego gracza (tak jakby). Tym razem, podczas imprezy zorganizowanej w Paryżu miałem przyjemność wskoczyć ponownie do Chicago i wypróbować model zabawy dedykowany dwóm osobom. Co ciekawe, jedna z nich szarpała na konsoli, a druga na tablecie. Sprawdziłem oba fronty, a wrażenia znajdziecie czytając dalej.Pierwszy etap zabawy spędziłem za kółkiem samochodu. Wyglądało to mniej więcej tak, że biegałem sobie po ulicy, czy tam jechałem, szykując się do realizacji jakiegoś zadania, a tu nagle dostaję wiadomość, że ktoś rzuca mi wyzwanie. Trzeba było więc znaleźć środek transportu i ruszyć do boju. Sprawa była prosta. Dostawałem garść punktów kontrolnych i licznik czasu. Aby wygrać musiałem przebrnąć przez owe punkty, zanim wspomniany licznik dobiegnie do zera. W przypadku powodzenia, zwycięstwo jest po mojej stronie, jeśli by się nie udało, wygrywała osoba trzymająca w ręce tablet. Jej zadaniem jest bowiem przeszkadzanie mi. Do tego celu wykorzystuje helikopter z oślepiającym reflektorem, kolczatki, transport publiczny, światła i wiele więcej. Na szczęście kierowca nie jest całkowicie bezbronny. Jak bowiem pewnie pamiętacie, w Watch Dogs najważniejsze są umiejętności hackowania. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby skrócić sobie drogę i przejechać przez pobliski parking strzeżony, albo garaż. Wystarczy odpowiednio wcześnie chwycić telefon i otworzyć drzwi, co by się na nich nie rozbić. Możemy też odpalić jakiś samochód i sprawić aby zablokował drogę ścigającym nas patrolom policji. Świetnie też wyglądała zmiana świateł ulicznych. Dzięki temu, że byłem w stanie przełączyć sygnalizację z czerwonej, na zieloną, mogłem puścić ruch wprost pod pędzące za mną patrole. Opcji jest całkiem sporo, najważniejsze to wiedzieć co konkretnie mamy do dyspozycji oraz jak zrobić z tego użytek.Oczywiście na potrzeby opisywanego tutaj modelu zabawy przygotowano wiele różnych tras. Nie wiem niestety czy można je osobiście wyznaczać, bo dewelopera, odpowiedzialnego za stanowiska nie było nigdzie w pobliżu, niemniej na pewno garść przejazdów dostaniemy już na premierę. Różnią się one między sobą długością, przebiegiem oraz ilością punktów kontrolnych. Im więcej tych ostatnich i im bardziej zakręcony przejazd, tym trudniej dobrnąć do finiszu przed czasem. Przynajmniej póki nie poznamy z grubsza wirtualnego Chicago. Wówczas na pewno łatwiej będzie nawigować przeróżnymi skrótami.

Po ograniu kawałka mapy z perspektywy kierowcy, zająłem się testowaniem aplikacji towarzyszącej, dostępnej na tablecie. W tym przypadku był to iPad. Całość była dość prosta w obsłudze. Widziałem przed sobą mapę Chicago, a na niej zaznaczone wiele elementów wyposażenia ulic, latający ponad nimi helikopter oraz patrole policyjne. Głównym moim zadaniem było ustawianie helikoptera w taki sposób, aby cały czas widział on uciekającego po ziemi kierowcę. Dzięki temu wiedziałem gdzie znajduje się zbieg i mogłem dobierać taktykę działania. Byłem w stanie np. podnieść most zwodzony, sprawić, że wybuchnie jakaś rura gazowa, odpalić specjalną blokadę, zmienić sygnalizację itd. Wszystko robiłem uderzając palcem w ekran tabletu, a więc całość zrealizowano łatwo i intuicyjnie. Problemem było tylko wyczucie odpowiedniego wyprzedzenia oraz odpalanie pułapek tak, aby przeciwnik rzeczywiście w nie wpadał. Mógł przecież wybrać inną drogę przejazdu. Do tego, aby go niejako skierować na niewłaściwy tor, służy helikopter oraz patrole policyjne. Połączenie wszystkich opcji pozwalało całkiem nieźle koordynować pościg i w rezultacie udało mi się dorwać przeciwnika.I to by było na tyle. Nic więcej nie pokazano, ale mimo to, ze strzępków informacji powoli zaczyna wychodzić całkiem rozbudowana produkcja. Watch Dogs winien dysponować ciekawą mechaniką rozgrywki, wciągającym wątkiem fabularnym w singlu, nietypowym multi, działającym niejako w tle oraz garścią trybów rozgrywek wieloosobowych, w których będzie można współzawodniczyć na wcześniej niespotykanym poziomie. Jeśli wszystko wypali, tak, jak zaplanował deweloper, to jest szansa, że dostaniemy zacny i co najważniejsze grywalny projekt.

Podsumowanie:
Tabletowy multiplayer w Watch Dogs to ciekawa sprawa. Mam jednak nadzieję, że nie będzie to swego rodzaju ciekawostka, która szybko przestanie być interesująca, wyczerpując pierwotny efekt wow. Jeśli chodzi o samą grę, jako całokształt, Watch Dogs zapowiada się wyśmienicie.
Zapowiada się świetnie!

Screeny z Watch_Dogs (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRaaistlin   @   16:48, 13.09.2013
Ech, te tablety we wszystkich produkcjach mnie trochę przerażają. To zubożanie rozgrywki. Jako dodatek ok, jako clue programu już nie bardzo...
0 kudosqwerty6   @   07:41, 15.09.2013
Won z tabletami przy grach to psuje cala rozgrywka mam grac i jednocześnie patrzeć się na tableta?
Coś takiego ma być dostępne w bf4 co mnie denerwuje.Battlog na tablety okej, tablet to dodatek na którym się czyta książki, ogląda filmy.Ale do grania się nienadaje chyba ze w angry birds do poszarpania na kiblu.Według mnie te tablety to moda tymczasowa, one sa dobre ale narazie rynek musi się uspokoić z ich produkcja i zastanowić co naprawdę klient na nich robi.