Watch_Dogs (PS4) - okladka

Watch_Dogs (PS4)

Premiera:
27 maja 2014
Premiera PL:
27 maja 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (7)Ukończone (13)Kupię (7)

Opis Watch_Dogs (PS4)
zvarownik @ 13:33 21.02.2013
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 31h 24min

+ czaswięcej

Watch_Dogs to gra akcji opowiadająca o zinformatyzowanym świecie, w którym jeden człowiek, może kontrolować wszystko z wykorzystaniem wyłącznie swojego telefonu. Projekt powstał w studiu Ubisoft i ta sama firma odpowiedzialna jest za jego wydanie.

W grze wcielamy się w Aidena Pearce'a, który mając zdolności informatyczne, potrafi włamać się do Głównego Systemu Operacyjnego, do którego podłączone są wszystkie urządzenia elektroniczne. Dzięki temu, może przejąc władzę nad praktycznie wszystkim, począwszy od telefonów komórkowych, przez sygnalizację świetlną na ulicach, a na kamerach i alarmach skończywszy. W ten sposób (a także w nieco bardziej tradycyjny) walczy z korporacjami, które rządzą globem.

Produkcja przenosi nas do Chicago alternatywnej rzeczywistości. Jest ono jednym z wielu na ziemi, które w swoim centrum posiadają ogromny superkomputer, zwany CtOS (Central Operating System). To właśnie on odpowiedzialny jest za kontrolowanie każdego systemu w mieście, dysponuje też informacjami na temat wszystkich mieszkańców. Na potrzeby Watch_Dogs deweloper opracował możliwie jak najlepiej wszystkie szczegóły miasta. Mamy więc ikoniczne budynki, ważne ulice oraz kluczowe miejsca. Wszystko z dbałością o najmniejsze nawet szczegóły. Co ważne, gracz może w pełni swobodnie poruszać się po wirtualnym świecie, hackując urządzenia, jeżdżąc samochodami i wypełniając zlecenia.

Zabawa przypomina inne gry z gatunku sandboxów, w tym także serię GTA. Protagonista poznaje w Chicago osoby, które, prosząc go o pomoc, popychają wątek fabularny do przodu. Zlecenia podzielone zostały na dwa rodzaje: fabularne oraz poboczne. Te pierwsze są nieodzowne do tego, aby poznawać kolejne skrawki opracowanej przez dewelopera opowieści. Te drugie, służą natomiast gromadzeniu wyposażenia, pieniędzy itd.

Misje w Watch_Dogs, jak przystało na sandboxa, są zróżnicowane i rozbudowane. Część z nich można zrealizować na kilka sposobów, korzystając z bezpośredniego podejścia (z bronią w ręku), albo skradając się i realizując tylko założone cele, bez alarmowania wszystkich dookoła. Druga metoda jest o tyle ważna, że w grze występuje policja. Im więcej przestępstw popełnimy, tym konkretniejsze jednostki stróżów prawa za nami pędzą.

Projekt, prócz kampanii dla jednego gracza, oferuje także rozgrywki wieloosobowe. Występują one w kilku wariantach, ale najbardziej charakterystycznym jest model zabawy, w którym gracz hackuje, albo jest hackowany przez kogoś innego. W przypadku gdy to my jesteśmy atakującym, musimy w określonym czasie włamać się do telefonu wybranej osoby, jednocześnie pilnując aby ofiara nas nie zauważyła. Gdy tak się stanie, pozostaje nam walczyć o życie, albo uciekać. Co ciekawe, jeśli wybierzemy ucieczkę, może się okazać, że przeciwnik nas znajdzie i włamie się do naszego telefonu, a wówczas role się odmienią.

Żeby jeszcze bardziej wzbogacić rozgrywkę w Watch_Dogs producent przygotował aplikację towarzyszącą, przeznaczoną dla tabletów. Jest ona wykorzystywana m.in. jako mini mapa miasta, ale ma również zadanie funkcjonalne. Kiedy jeden gracz zasiądzie przy apce, a drugi przy grze, mogą zainicjować tryb, w którym jedna osoba stara się na czas przejechać przez określone punkty kontrolne, a druga przeszkadza mu w tym, wysyłając w jego stronę oddziały policyjne, włączając zapory drogowe, zmieniając światła itd.

Watch_Dogs działa na nowoczesnym, next-genowym silniku Disrupt, a w rezultacie generuje przejrzystą, pełną efektów specjalnych grafikę, która mimo ogromnego świata oraz licznych przechodniów na ulicach, utrzymuje stałą płynność. W przypadku PeCetów jest to jednak okupione sporymi wymaganiami sprzętowymi. Jeśli zaś chodzi o konsole, gra prezentuje pełnię swoich możliwości tylko na Xboksie One i PlayStation 4. Na Xboksie 360, PlayStation 3 i Wii U wygląda nieco słabiej.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Watch_Dogs (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?