Fable: Zapomniane Opowieści (PC)

ObserwujMam (1498)Gram (919)Ukończone (553)Kupię (64)

Fable: The Lost Chapters (PC)


messiahone @ 00:00 07.07.2005
"messiahone"

Gry RPG to znany i szanowany przez rzesze graczy gatunek komputerowej rozrywki. Powstaje właśnie nowa gra z tego gatunku przeznaczona na platformę PC.

Gry RPG to znany i szanowany przez rzesze graczy gatunek komputerowej rozrywki.
Powstaje właśnie nowa gra z tego gatunku przeznaczona na platformę PC. Chociaż wcale nie taka nowa, ponieważ gra o tytule Fable znana jest z pewnością dużej liczbie grzaczy, którzy posiadają konsole Xbox. Wspomniana gra była jednym z najlepiej sprzedających się tytułów ubiegłego roku na wyżej wspomnianą konsolę. Na szczęście konwersja gry od dewelopera Lionhead nie będzie tylko kolejną suchą kopią konsolowego pierwowzoru. Twórcy postanowili uraczyć nas masą dodatków i nowości, nie wspominając o poprawionej grafice, zwiększonej rozdzielczości czy znacznie lepszej jakości tekstur. Produkt ma być znacznie „gładszy” i lepszy od konsolowego wydania.Jeżeli miałeś w przeszłości przyjemność zagrania w tą grę na konsoli Xbox to wiesz o co chodzi, ci którzy nie mieli takiej okazji...

Fable:TLC przedstawia w nieco inny sposób gatunek RPG. Twórcy proponują unikalne i bardzo ciekawe podejście do tematyki. W grze bardzo silnie wyrysowany jest moralny aspekt poczynań głównego bohatera. Każde posunięcie oraz to jakie masz podejście do przebiegu historii mocno będzie oddziaływało nie tylko na głównego bohatera, ale również na otoczenie. Można to nieco porównać do schematu znanego wszystkim z innego wielkiego dzieła tego producenta, czyli gry „Black&White”.Śmiałek zmienia się w zależności od tego co sobą reprezentuje podczas zabawy. Jeżeli gracz lubi gwałcić smoki i zabijać królewny, a na deser spalić jakąś wioskę to stanie się wówczas znanym wszystkim zbrodniarzem. Ale nie tylko po sławnym imieniu nas rozpoznają, oprócz tego nasz heros zmieni się fizycznie! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kopytka i różki mogą się pojawić :) Gdy zdecydujemy się zostać dobrym samarytaninem, zabijamy potwory, ratujemy dziewki z opresji i nie palimy wiosek. Stajemy się wnet rycerzem w lśniącej zbroi, a dziewice padają nam do nóg. Co wybierzesz twoja sprawa. Wiedz tylko, że ma to ogromny wpływ na rozgrywkę.Nie zabraknie oczywiście różnorakich opcji modyfikowania naszego dzielnego bohatera. Dzięki doświadczeniu zdobytym w trakcie walki będziemy mogli zainwestować w tężyznę, szybkość, zdolność posługiwania się dowolnym typem broni itp. Krótko mówiąc wszystko co wymagane jest od gier z pod znaku RPG.

Innym ciekawym aspektem gry jest sama postać głównego bohatera. W większości (o ile nie we wszystkich) gier RPG, postać jaką mamy do dyspozycji jest już dorosła. Tutaj jest to nieco inaczej rozwiązane. Grę zaczynasz jako młody chłopiec, gdy niszczona jest twoja rodzinna wioska. Podczas napadu na wioskę ginie również twoja rodzina i przyjaciele.

Screeny z Fable: Zapomniane Opowieści (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?