Fable: Zapomniane Opowieści (PC)

ObserwujMam (1498)Gram (919)Ukończone (553)Kupię (64)

Fable: Zapomniane Opowieści (PC) - recenzja gry


@ 16.05.2006, 00:00
"Ronin"

Rok 2004 – na konsolę XBOX pojawia się cRPG zatytułowany Fable. Owy program stworzony przez studio developerskie Lionhead Studios, a wydany przez Microsoft, przyciągnął uwagę nie małej ilości graczy.

Rok 2004 – na konsolę XBOX pojawia się cRPG zatytułowany Fable. Owy program stworzony przez studio developerskie Lionhead Studios, a wydany przez Microsoft, przyciągnął uwagę nie małej ilości graczy. Ładna grafika, nienajgorsza muzyka, możliwość w pełni kontrolowania swojej postaci jak i bardzo atrakcyjne wyglądające sceny walki sprawiły, że owy tytuł stał się dość znany w świecie gier i to nie tylko tych konsolowych. Z tych czy innych powodów, zapadła decyzja o przeniesieniu Fable na komputery osobiste klasy PC. I to właśnie tej konwersji przyjrzymy się nieco bliżej.

Na początku warto chyba wspomnieć o tym, że owa gra w wersji na PeCety ma troszkę rozbudowany tytuł. O ile na konsole Microsoftu nazywała się po prostu Fable o tyle wersja na PC-ty nosi nazwę Fable: Zapomniane Opowieści. Dodanie tego podtytułu wydaje się jak najbardziej słuszne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wersja przeznaczona na blaszaki jest bardziej rozbudowana od tej przeznaczonej na konsolę. W Zapomnianych Opowieściach znajdziemy dodatkowe zadania, nowy rodzaj oręża, nowe potwory, lokacje, czary jak i nieznaną z wersji xboxowej część fabuły. Grafika również uległa małej modernizacji. Wszystko po to, aby w rok po ukazaniu się Fable na konsolę Microsoftu na nowo przyciągnąć do owego tytułu uwagę graczy, tym razem tych posiadających w swoich domach PC-ty.
Fable: Zapomniane Opowieści (PC)
Jak nie trudno się domyśleć Fable: Zapomniane Opowieści, również stworzył zespół Petera Molyneux – szefa Lionhead Studios, a zaopatrywaniem sklepów w owy tytuł ponownie zajął się Microsoft. Przejdźmy już może jednak do samej gry…
W naszym kraju, dystrybucją omawianego tytułu zajęła się firma CD Projekt. Oprócz zwykłej wersji, polski dystrybutor, wypuścił również specjalną, kolekcjonerską educję Zapomnianych Opowieści, która to zawierała dodatkowo pudełko-księgę, w którym to były umieszczone pozostałe elementy pakietu, oraz specjalną talię kart, ozdobioną motywami z gry.


Screeny z Fable: Zapomniane Opowieści (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMateo6166   @   13:55, 17.03.2010
Wyczapista przeszedłem na wszystkie sposoby
0 kudoskapka96   @   22:16, 03.04.2010
heh ja też przeszedłem tą gra jak się tylko dało ; ) i jestem zadowolony w 2 też grałem ale zdecydowanie ta część 10/10
0 kudosWejer1910   @   23:18, 11.05.2012
noo ta jest najlepsza(2 8/10 3 6/10)