Fable: Zapomniane Opowieści (XBOX) - okladka

Fable: Zapomniane Opowieści (XBOX)

Premiera:
08 października 2004
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Angielski
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (17)Gram (5)Ukończone (13)Kupię (4)

Opis Fable: Zapomniane Opowieści (XBOX)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 32h 25min

+ czaswięcej

Fable to cRPG stworzone przez studio Lionhead, kierowane przez legendarnego twórcę takich produkcji, jak Black & White i Dungeon Keeper - samego sir Petera Molyneuxa. W grze wcielamy się w młodego chłopca, który traci swą rodzinę w wyniku napadu na jego wioskę wysłanników zła. Chłopak zostaje zaadoptowany przez Gildię Bohaterów, w której to szkoli się na wojownika strzegącego spokoju Albionu i jego mieszkańców.

Fable charakteryzuje się świetnym, niespotykanym nigdzie indziej bajkowym klimatem, sprawiającym, że produkcja zadowoli zarówno młodszego, jak i starszego odbiorcę. Świetne wrażenie sprawia także oprawa graficzna; dynamiczne oświetlenie, dobra paleta barw i zabawne animacje sprawiają, że Fable pod względem technicznym stało się tytułem ponadczasowym.

Jak w każdej grze RPG, tak i tutaj główny bohater rozwija swoje umiejętności. Polega on w głównej mierze na rozdzielaniu punktów nauki do określonych zdolności, jak również na dokonywaniu swego rodzaju wyborów moralnych, kształtujących naszą postać w oczach innych.

Produkcja charakteryzuje się także dość ciekawie zaprojektowanym systemem walki, opierającym sie na zręczności i inteligencji. Bohater podczas potyczek korzysta na przemian z broni białej, palnej oraz magii. Dzieje się to płynnie i szybko, dzięki czemu starcia są dynamiczne i nie pozwalają nawet na chwilę wytchnienia.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Fable: Zapomniane Opowieści (XBOX)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosichigo1234567890   @   17:57, 03.01.2011
ciekawa gra czekałem długo na jej następne części