Strategia w uniwersum Gwiezdnych Wojen od Electronic Arts nadal powstaje

Studio Bit Reactor nadal zajmuje się opracowywaniem strategii Star Wars, mimo że w Electronic Arts doszło ostatnio do zwolnień.

@ 04.03.2024, 14:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Strategia w uniwersum Gwiezdnych Wojen od Electronic Arts nadal powstaje

Pisaliśmy w zeszłym tygodniu, że Electronic Arts postanowiło przeprowadzić w swoich szeregach sporą redukcję etatów, w wyniku czego pracę straciło blisko 700 deweloperów, a przy okazji skasowano kilka gier. Na szczęście zwolnieniami nie zostało dotknięte studio Bit Reactor, pracujące obecnie nad strategią przypominającą serię XCOM, nawiązującą do uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Bit Reactor to studio, któremu przewodzi dyrektor artystyczny XCOM: Enemy Unknown oraz XCOM 2, Greg Foerscth. Zajmuje się ono w tym momencie przygotowaniem gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen, będącą strategią czasu rzeczywistego, przypominającą dwa wspomniane projekty. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, ostatnie zwolnienia Bit Reactora nie dotknęły, choć jego pracownicy mocno wszystko przeżyli.

"Do osób pytających, nadal pracujemy, a nasza gra nie została dotknięta zeszłotygodniowymi informacjami", napisało studio na Twitterze, po czym dodało, że projekt, którym się zajmuje zostanie zaprezentowany, gdy będzie gotowy. Kiedy to może mieć miejsce? W tym momencie nie sposób powiedzieć.

Jak tylko pojawią się nowe informacje, będziemy Wam je oczywiście przekazywać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?