Steam bije kolejny rekord, prawie 35 milionów użytkowników jednocześnie

Steam ustanawia kolejny rekord jednocześnie aktywnych użytkowników.

@ 04.03.2024, 11:14
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Steam bije kolejny rekord, prawie 35 milionów użytkowników jednocześnie

Według SteamDB, platforma Valve miała dokładnie 34 649 583 jednocześnie zalogowanych użytkowników, z czego ponad 11,1 miliona użytkowników aktywnie grało (pozostali korzystali z aplikacji poza wirtualną rozrywką). Okazuje się, że jest to najwyższa w historii liczba jednoczesnych użytkowników, jaką odnotowała usługa. Poprzedni rekord wynosił ponad 33,6 mln jednocześnie zalogowanych, a został ustanowiony na początku tego roku w styczniu. Z nowych danych wynika, że jest on już nieaktualny.

Osiągnięcie nowego szczytu w marcu jest z pewnością niezwykłe w przypadku platformy. Zazwyczaj impuls jest w grudniu i styczniu dzięki zimowym wyprzedażom. Pobicie rekordu poza tym okresem jest dodatkową ciekawostką dla włodarzy Valve.

Platforma Steam od momentu uruchomienia jest w centrum uwagi. Zmieniła oblicze dystrybucji gier i w ogóle gamingu. Przez te wszystkie lata przybyło jej konkurencji, ale mimo to nadal jest głównym graczem na scenie. Już nie jedynym, ale głównym w oczach wielu graczy na całym świecie.

W co graliście w momencie ustanawiania powyżej wspomnianego rekordu?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:35, 04.03.2024
W samym momencie pobicia rekordu dokładnie to nie wiem w co grałam. Zapewne w Euro Truck Simulator ale jeszcze może być F1 2017 i Final Fantasy IX.
0 kudoswizard983   @   15:01, 04.03.2024
Go go Gaben! pewnie helldiversy albo baldur, u Grubego zawsze tłuste tytuły =)