PlayStation Portal złamane i uruchamia gry z PlayStation Portable

PlayStation Portal zostało złamane, można grać w gry z PSP.

@ 20.02.2024, 12:59
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

PlayStation Portal złamane i uruchamia gry z PlayStation Portable

To była kwestia czasu, kiedy to PlayStation Portal zostanie złamane, a na sprzęcie już teraz można uruchamiać gry z PlayStation Portable.

Inżynier Andy Nguyen, ujawnił, że jemu i niewielkiemu zespołowi innych inżynierów Google udało się złamać urządzenie, dzięki czemu można na nim grać w tytuły z innych platform. Zespołowi udało się zainstalować emulator PPSSPP, na którym można bawić się w produkcje z PlayStation Portable. Urządzenie uruchamiania emulator PSP natywnie, bez konieczności łączenia się z Internetem i przesyłania strumieniowego czegokolwiek.

Według Nguyena złamania urządzenia dokonano na poziomie oprogramowania, co oznacza, że przy sprzęcie nie doszło do żadnych innych technicznych modyfikacji. Podkreśla on również, że Portal, które podobno działa na systemie Android, ma około 6 GB pamięci wewnętrznej. Biorąc pod uwagę, że został on zaprojektowany jako urządzenie do przesyłania strumieniowego, prawdopodobnie pamięć wykorzystywana jest głównie do przechowywania systemu operacyjnego i wszelkich przyszłych jego aktualizacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:30, 20.02.2024
Tak jak z PS Classic wpierw narzekano, a kiedy tylko stworzono odpowiednią modyfikację odblokowującą jej potencjał nagle konsolka zaczęła zyskiwać w oczach krytyków Niewinny Trzeba będzie zapolować kiedyś na Portal, bo od pierwszej zapowiedzi był dla mnie interesującym urządzeniem.
0 kudosfebra1976   @   16:00, 20.02.2024
Tylko dlaczego od razu nie pomyślano o takiej możliwości? Troszkę więcej inwencji ze strony sony, ciut więcej pamięci i byłby sprzęt uniwersalny do gry w starsze tytuły. A tak tylko czekać aż zablokują tą możliwość kolejnymi pachami. Ech sony, sony...
0 kudosMicMus123456789   @   16:27, 20.02.2024
Ciekawe choć wątpię, że na szerszą skale będzie ktoś zainteresowany podobnymi próbami.
0 kudosdabi132   @   16:33, 20.02.2024
Cytat: febra1976
Tylko dlaczego od razu nie pomyślano o takiej możliwości? Troszkę więcej inwencji ze strony sony, ciut więcej pamięci i byłby sprzęt uniwersalny do gry w starsze tytuły. A tak tylko czekać aż zablokują tą możliwość kolejnymi pachami. Ech sony, sony...

Właśnie z tego samego powodu z którego PlayStation 5 nie ma kompatybilności wstecznej z grami z PS3, PS2 i PSX - bo ludzie grali by w stare gry zamiast kupować nowe i hajs by się nie zgadzał Uśmiech
0 kudosfebra1976   @   19:27, 20.02.2024
Tego raczej nigdy nie zrozumie. PS1, 2 i PSP to "martwe" platformy, użytkowane tylko przez garstkę fanów oldskulu a mainstream'owy gracz i tak kupi nowe produkcje a stare potraktuje raczej jako ciekawostkę. Ja bym z chęcią przytulił sprzęt z takimi możliwościami, zamiast bawić się w emulację.
0 kudosBarbarella.   @   20:05, 20.02.2024
Cytat: febra1976
Tego raczej nigdy nie zrozumie

Albowiem niezbadane i niezrozumiałe dla śmiertelników są ścieżki byznesmenów. W każdym razie jak zapewniają Prezes Takakura i Prezes McDoopa z dwóch największych korporacji chodzi o DOBRO GRACZA i tego się trzymajmy. Dumny
Dodaj Odpowiedź