Helldivers II - reżyser gry sugeruje wstrzymanie się z zakupem

Chodzi o to, że serwery Helldivers II są przeciążone, a deweloperzy potrzebują czasu na to, by ich działanie zoptymalizować.

@ 21.02.2024, 10:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Helldivers II - reżyser gry sugeruje wstrzymanie się z zakupem

Helldivers II cieszy się wciąż ogromną popularnością. Jest ona na tyle duża, że infrastruktura sieciowa nie wyrabia, a w rezultacie gracze muszę wyczekiwać w kolejkach, by mieć możliwość stoczenia pojedynku. Właśnie z tego powodu reżyser przedsięwzięcia, Johan Pilestedt, napisał na Twitterze jednemu z potencjalnych zainteresowanych zabawą, by poczekał z zakupem, aż wszystko się ustabilizuje.

"Jeśli nie masz teraz gotówki, kup grę później", napisał Pilestedt. "Zrobiliśmy naprawdę fajną grę i warto poczekać, aż serwery będą w stanie nadążyć za zainteresowaniem".

Deweloper następnie wspomniał o tym, że byłby załamany, gdyby gracze, którzy kupili grę dzięki ciężko zarobionym pieniądzom nie mogli grać ze względu na kolejki na serwerach.

Arrowhead Game Studios pracuje obecnie nad rozmaitymi poprawkami, a twórcy obiecują, że najbardziej dotkliwe niedociągnięcia są ich priorytetem i zostaną one usunięte tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Helldivers II okazało się na tyle ogromnym sukcesem, że twórcy zostali zmuszeni do ograniczenia liczby jednocześnie grających. W tym momencie bawić może się maksymalnie 450 tysięcy osób, a kolejne stoją w kolejkach.

Helldivers II dostępne jest obecnie na PC oraz PS5, a jeśli rozważacie jego zakup, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję. Pamiętajcie też, by sprawdzić wymagania sprzętowe wersji PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?