From Software wykupiło markę Elden Ring od Namco Bandai

Marka Elden Ring została wykupiona przez From Software od Namco Bandai.

@ 18.02.2024, 13:10
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

From Software wykupiło markę Elden Ring od Namco Bandai

W sieci pojawiły się bardzo ciekawe informacje na temat Elden Ring. Okazuje się, że From Software zdecydowało się wykupić markę, którą stworzyło, od wydawcy Bandai Namco.

Ujawniły to dokumenty z Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, gdzie własność znaku towarowego została przeniesiona między firmami w marcu 2023, około 13 miesięcy po premierze gry.

„Cedariusz Bandai Namco niniejszym ceduje na cesjonariusza From Software wszelkie prawa, tytuły i udziały w znaku towarowym oraz w nim, wraz z wartością firmy symbolizowanej przez znak towarowy i zidentyfikowaną jego rejestracją, a także wszystkimi roszczeniami wynikającymi z lub związanymi z korzystaniem z własności znaku towarowego” - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Wydaje się, że przeniesienie znaku towarowego obejmuje wyłącznie nazwę gry. Ale daje to pewne szanse na to, że gdzieś w nieokreślonej przyszłości From Software będzie chciało stworzyć kontynuację tego tytułu. Gra z pewnością spodobała się fanom gatunku soulslike i była pierwszą, która rozgrywała się w otwartym świecie.

Według From Software i Bandai Namco Elden Ring, które zostało wydane w lutym 2022 roku, sprzedało się w 20 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszego roku od debiutu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   15:15, 18.02.2024
ER to imo jeden z lepszych soulsów jakie wyszły spod klawiatury FS, dowodem tego jest świat jaki został wykreowany, połączenie soulsów, sekiro i klimatu BB.