Nintendo Switch 2 będzie miało układ od Nvidii?

Nvidia może dostarczyć chipy dla Nintendo Switch 2. W kieszonsolce zobaczymy specjalną wersję chipu Tegra, jak w pierwszym Switchu.

@ 12.02.2024, 10:36
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
switch

Nintendo Switch 2 będzie miało układ od Nvidii?

W sieci pojawiły się bardzo intrygujące doniesienia na temat Nintendo Switch 2, które może być wyposażone w chipy produkowane przez firmę Nvidia, podobnie jak to ma miejsce w przypadku pierwszego Switcha.

Według źródła Reutersa znającego plany Nvidii, konsola firmy Nintendo zawiera już chip Tegra. Co więcej, informatorzy twierdzą, że następna generacja Switcha - oczekiwana w tym roku - prawdopodobnie będzie oferować niestandardowy procesor Nvidii zwany kodowo T239, a oparty na układzie T234. Oczywiście na ten moment Nintendo odrzuciło prośbę Reutersa o komentarz w tej sprawie, ale jak tylko się to zmieni, będziemy Was informować.

Wcześniej spekulowano, że Nintendo przygotuje swój własny, autorski procesor, który zostanie wykorzystany w następcy Switcha. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to do tego nie dojdzie, a japoński gigant zdecyduje się na amerykańską i sprawdzoną w gamingu technologię.

Jest prawdopodobne, że następna konsola Nintendo zostanie zaprezentowana w marcu, o czym pisaliśmy wcześniej. To niesamowicie interesujący okres dla branży gier wideo, a szczególnie fanów Ninny. Nadchodzi nowa generacja ich konsol, która może mieć duży wpływ na kształt rynku. Czekacie na Switcha 2? Posiadacie pierwszą wersję kieszonsolki?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?