Phil Spencer zapewnia, że Microsoft nadal będzie produkował konsole Xbox

Phil Spencer dementuje ostatnie plotki o rezygnacji z produkcji konsol stacjonarnych.

@ 12.02.2024, 10:47
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox x/s

Phil Spencer zapewnia, że Microsoft nadal będzie produkował konsole Xbox

W ostatnim newsletterze IGN ujawniono informacje i stanowisko Microsoftu na temat doniesień w sprawie planów zaprzestania produkcji konsol Xbox. Phil Spencer ucina wszelkie spekulacje - Xbox będzie powstawał, Microsoft traktuje go jako ważną część strategii.

Co ciekawe, ponoć sam Phil Spencer zakomunikował swoim pracownikom, że Microsoft nadal zamierza inwestować w Xboksa, jak również traktować go jako strategiczny produkt w swoim portfolio. Oddział nie będzie się zwijał, jak ostatnio informowano w przestrzeni medialnej.

Microsoft nie komentuje oficjalnie ostatnich doniesień o wycofywaniu się z rynku sprzętu. W tym miejscu jednak należy dodać, że Xbox może zmienić strategię i wydawać swoje ekskluzywne gry na innych platformach. Mowa tutaj o takich wielkich projektach, jak Starfield oraz Indiana Jones i Wielki Krąg od przejętej Bethesdy.

"Słuchamy Was" - napisał Phil Spencer na portalu X. "Planujemy wydarzenie biznesowe, podczas którego nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami większą ilością szczegółów na temat naszej wizji przyszłości Xboksa. Czekajcie na dalsze informacje".

Już za moment dowiemy się, co tak naprawdę planuje Xbox i jak ustosunkuje się do obu spraw - sprzętu oraz wydawania gier pierwotnie ekskluzywnych na innych sprzętach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   11:27, 13.02.2024
To chyba dobra wiadomość Uśmiech

Konkurencja dla konsumenta zawsze na plus Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   11:40, 13.02.2024
Ciekawe że inicjały tego Spencera to....PS.😁 Pewno jest PS-owskim szpiegiem.