Dead Cells dostanie ostatnie aktualizacje - twórcy kończą wsparcie po 5 latach

Niezwykle popularna metroidvania otrzyma ostatnie łatki.

@ 09.02.2024, 19:08
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, mob, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Dead Cells dostanie ostatnie aktualizacje - twórcy kończą wsparcie po 5 latach

Wydane w 2018 roku Dead Cells to jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przedstawicieli gatunku metroidvania. Gra była regularnie aktualizowana po premierze i otrzymała szereg dodatków i aktualizacji, ale dziś studio Motion Twin poinformowało o końcu wsparcia.

Dead Cells dostanie jeszcze dwie aktualizacje - będą to ostatnie update, bo zespół chce skupić się nad kolejnymi wyzwaniami. Przypomnijmy, że niedawno utalentowani producenci zapowiedzieli swoją kolejną grę - Windblown

Decyzja o zakończeniu wsparcia nie była łatwa, o czym studio Motion Twin przyznaje w notce na Steam. Gra cały czas cieszy się dużą popularnością na wszystkich platformach, a w zeszłym roku otrzymała dodatek Return to Castlevania, które dodatkowo podbiło zainteresowanie. Do tej pory sprzedano ponad 10 mln egzemplarzy samej podstawki Dead Cells.

Wsparcie gry zostanie jednak wkrótce zakończone, ale marka dalej będzie rozwijana - szykowana jest m.in. gra planszowa czy serial w uniwersum Dead Cells.


Sprawdź także:
Dead Cells

Dead Cells

Premiera: 07 sierpnia 2018
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH, MOB

Dead Cells to gra zręcznościowa (metroidvania) utrzymana w pixelartowej oprawie wizualnej od niezależnego studia Motion Twin.Akcja Dead Cells toczy się w mrocznym świecie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?