Amerykańska prawica chce bojkotować Grand Theft Auto 6 po publikacji zwiastuna

Trailer Grand Theft Auto 6 zbulwersował skrajną, amerykańską prawicę, która chce bojkotować grę.

@ 11.12.2023, 10:59
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5, xbox x/s

Amerykańska prawica chce bojkotować Grand Theft Auto 6 po publikacji zwiastuna

Jackson Hinkle to amerykański komentator polityczny, który wspiera skrajnie prawicowe organizacje i chce zorganizować akcję banowania Grand Theft Auto VI, którego zwiastun go zbulwersował.

Powody są oczywiste. Hinkle twierdzi, że gra koncentruje się na zbrodniach, złodziejstwie, przemocy, seksualności, łamania prawa i deprawowania innych, dlatego też powinna zostać krytykowana. Grand Theft Auto od lat ma konkretne podejście do komentowania i prezentowania rzeczywistości w Stanach Zjednoczonych. To jest jednak pewna przerysowana metafora tego, jak to społeczeństwo funkcjonuje i z czym się zmaga.

Dla skrajnej prawicy jest to jednak duży problem i na X (dawniej Twitter) starają się zbanować GTA VI. Z pewnością się to nie wydarzy, ale hasztag #banGTA6 pojawia się w portalu społecznościowych naprawdę często.

Druga sprawa to nagość, społeczność zarzuca Rockstar przedmiotowe podejście do kobiet oraz ich zbyt dużą seksualizację. To problem dla prawicy, która chce banować treści związane z Grand Theft Auto VI także z tego powodu.

Grand Theft Auto VI będzie powodowało jeszcze mnóstwo kontrowersji w przyszłości. To jedna z największych, jeżeli nie największa premiera w branży gier wideo nadchodzących lat.


Sprawdź także:
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Premiera: listopad 2025
PS5, XBOX X/S

Grand Theft Auto VI to ósma pełnoprawna odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji, w której historia rozgrywa się w otwartym świecie wzorowanym na amerykańskich me...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosMicMus123456789   @   11:03, 11.12.2023
Prawica na całym świecie ma problem tylko z jednym, ale to tylko publicznie, prywatnie to najgorsi dewianci jakich widział świat.
0 kudosBarbarella.   @   11:28, 11.12.2023
Znaczy tylko udają że prawiczkami są?
Dodam tylko że jak zwykle takie protesty to tylko dodatkowa darmowa reklama.😀
0 kudosmrPack   @   12:52, 11.12.2023
Już kiedyś próbowano walczyć z GTA w USA i efekt jest taki, że wyszły kolejne części Dumny Poza tym ta seria to Ameryka w krzywym zwierciadle, więc niech się może zajmą w pierwszej kolejności naprawą rzeczywistości w jakiej żyją Konsternacja
0 kudosMicMus123456789   @   16:59, 11.12.2023
Ostatnio miałem przyjemność przeczytać "Jacked chuligańska historia GTA" i tam był piękny przykład sędziego, który to zwalczał GTA jak mógł za treści jakie tam są zamieszczone, między innymi chodzi o panie do towarzystwa i ich pozbywanie się później by odzyskać kasę, a przyłapano go na korzystaniu właśnie z usług pań do towarzystwa. Są po prostu zwykłymi hipokrytami najgorszego sortu.
0 kudospetrucci109   @   20:10, 11.12.2023
Ah ci prawicowi obrońcy moralności 😁
0 kudosdabi132   @   22:48, 12.12.2023
Prawda mimo, że pokazana w krzywym zwierciadle boli ich i problemy, które są w ich kraju próbują zamieść pod dywan. Ciekawe czy Rockstar pokaże w swoim dziele (bo niewątpliwie można tak nazwać ich sztandarową serię) problem narkotyku, który robi, z ludzi zombie.
Dodaj Odpowiedź