Studio odpowiedzialne za Assassin's Creed: Mirage pracuje podobno nad nową grą

Ekipa odpowiedzialna za przygotowanie Assassin's Creed: Mirage zajmuje się już kolejnym tytułem. Chodzi o następną grę z serii Assassin's Creed.

@ 26.11.2023, 12:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Studio odpowiedzialne za Assassin's Creed: Mirage pracuje podobno nad nową grą

Głównymi ekipami zajmującymi się rozwojem serii Assassin's Creed są od lat Ubisoft Montreal oraz Ubisoft Quebec. Całkiem niedawno na rynku zadebiutował jednak projekt przygotowany przez Ubisoft Bordeaux, a dokładnie Assassin's Creed: Mirage. Okazał się on na tyle dużym sukcesem, że szefostwo spółki postanowiło ekipie powierzcyć kolejne przedsięwzięcie. Na to przynajmniej wskazuje wpis, jaki pojawił się na portalu X.

Ubisoft Bordeaux postanowiło zatrudnić Rika Godwin do roli głównego scenarzysty. Mężczyzna ogłosił to na Twitterze, pisząc przy okazji, że będzie się zajmował pracą z marką Assassin's Creed. Zasugerował on w ten sposób, że studio przygotowuje już coś nowego. Mogłoby to być co prawda jakieś DLC, ale już wcześniej zapowiadano, że Assassin's Creed: Mirage nie otrzyma żadnego popremierowego wsparcia.

Z początkiem bieżącego roku światło dzienne ujrzał raport przygotowany przez redakcję Insider Gaming, z którego wynikało, że Ubisoft pracuje nad 11 projektami w uniwersum Assassin's Creed. Część z nich poznaliśmy, ale część nadal nie zostało ujawnionych, co oznacza, że wydawca nadal nie odkrył jeszcze wszystkich kart.

Kolejna główna odsłona serii Assassin's Creed, to Assassin's Creed: Red (nazwa kodowa). Jego akcja toczy się w feudalnej Japonii, a jego premiera powinna mieć miejsce w 2024 roku.

Assassin's Creed: Mirage dostępne jest na PC, PS4, PS5, X1 oraz XS. Jeśli rozważacie jego zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:49, 26.11.2023
Jezu, ludzie, przystopujcie trochę. Dopiero przy AC III jestem, przecież się nie sklonuję.
0 kudoszubal22   @   13:09, 26.11.2023
Cytat: Barbarella.
Jezu, ludzie, przystopujcie trochę. Dopiero przy AC III jestem, przecież się nie sklonuję.
Ja za trylogię Ezia nie mogę się porządnie wziąć jeszcze, a co dopiero mówić o przechodzeniu całej serii Dumny
0 kudosGuilder   @   15:18, 26.11.2023
Tak jak Metallica skończyła się na Kill 'Em All, tak Assassin's Creed skończył się na jedynce.
0 kudosBarbarella.   @   15:37, 26.11.2023
Ja generalnie też uważam że Jedynki są najlepsze ale Metallica i Assassin's Creed to dla mnie wyjątki za sprawą między innymi "Master Of Puppets" i "Brotherhood". Uśmiech
Kurka. Strach Guildera się zapytać kiedy skończył się ....Świat? Jeszcze się dowiem że w Epoce Kamienia Łupanego czy coś. Zdziwiony Smutny
0 kudosMicMus123456789   @   21:03, 26.11.2023
Dobrego Asasyna nigdy za wiele, ale mogliby spróbować opracować jakąś nową markę tak na poważnie, a nie jak do tej pory próbowali z jakimiś sieciowymi tytułami.
0 kudosBarbarella.   @   21:12, 26.11.2023
No ja liczę na ich awanturniczą interpretacje Star Wars albo niebieskie ludki z Pandory ale w zasadzie trudno to nazwać nowymi markami. Uśmiech
Dodaj Odpowiedź