Alan Wake II - nowe wideo pokazuje strukturę dwóch bohaterów

Studio Remedy Entertainment postanowiło przygotować materiał filmowy, z którego dowiadujemy się jak działa struktura dwóch bohaterów gry Alan Wake II.

@ 24.09.2023, 10:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alan Wake II - nowe wideo pokazuje strukturę dwóch bohaterów

Premiera Alan Wake II będzie miała miejsce w przyszłym miesiącu, a jako że dzień debiutu coraz bliżej, w sieci pojawia się naprawdę sporo nowych materiałów, ukazujących przedsięwzięcie. Tym razem możecie obejrzeć film, na którym deweloperzy wyjaśniają jak działa dwójka bohaterów gry oraz jak przystosowano do nich gameplay.

Głównym bohaterem Alan Wake II jest oczywiście tytułowy Alan Wake. Nadal jest on uwięziony w Mrocznym Miejscu, w którym pozostał na końcu oryginalnej gry. Przez dekadę uwięziony był w tym alternatywnym wymiarze i walczyć musiał z napotkanym w nim złem, co oczywiście odbiło się na jego psychice. Drugą kluczową postacią w grze jest agentka FBI, Saga Anderson, prowadząca dochodzenie w sprawie morderstwa. Robi to w mieście zwanym Bright Falls.

Obie postaci oferują odmienne doświadczenia. Niezależnie od tego, kim gracie, nie spodziewajcie się jednak klasycznej gry akcji. Remedy Entertainment wielokrotnie podkreślało, że tym razem najważniejszy dla deweloperów jest klimat, eksploracja oraz wątek fabularny. Znacznie mniejszy nacisk położono na walkę z napotkanymi przeciwnikami. Nie oznacza to oczywiście, że walki nie będzie. Będzie! Ale na mniejszą skalę.

Jeśli chodzi o to, kim będziemy grać więcej, gracze będą mieli tu swobodę. W każdym bezpiecznym pomieszczeniu, będziemy w stanie przełączać się pomiędzy protagonistami. Będziemy mogli więc wybierać to, jak chcemy poznawać fabułę i doświadczać ukazanych w niej wydarzeń. Można grać każdą z postaci do końca ich opowieści, a można grać naprzemiennie, raz jedną, raz drugą. Całość skrojona jest tak, że oba podejścia są realne.

Data premiery Alan Wake II zaplanowana została na 27 października, a grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.


Sprawdź także:
Alan Wake II

Alan Wake II

Premiera: 27 października 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Alan Wake II to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2011 roku, za której opracowaniem stało studio Remedy Entertainment. "Dwójka" także jest autorstwa ojców oryginału - z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?