Reżyser Mass Effect: Andromeda bardzo żałuje, że nie otrzymał możliwości przygotowania kontynuacji

Mass Effect: Andromeda 2 byłoby znacznie bardziej dopracowane. Otrzymalibyśmy skok jakości porównywalny z tym, jaki nastąpił pomiędzy Mass Effect, a Mass Effect 2.

@ 22.05.2023, 12:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Reżyser Mass Effect: Andromeda bardzo żałuje, że nie otrzymał możliwości przygotowania kontynuacji

Mass Effect: Andromeda to według mnie jedna z najbardziej niedocenianych gier RPG ostatnich lat. Tytuł niestety spotkał się z rozliczną krytyką, a ze względu na niedociągnięcia graficzne, stał się przez pewien czas pośmiewiskiem wśród graczy. Finalnie nie sprzedał się najlepiej, a Electronic Arts nigdy nie zdecydowało się na kontynuowanie zaprezentowanych w nim wątków fabularnych. Reżyser projektu, Mac Walters, który zdecydował się niedawno opuścić BioWare, bardzo ubolewa nad tym, że deweloperzy nie dostali drugiej szansy.

"Było mnóstwo rzeczy, których musieliśmy się nauczyć na nowo, zrozumieć od nowa, a finalnie, gdy to zrobisz, ogromnym wyzwaniem jest przygotować pierwszą wersję na takim samym poziomie, jak w przypadku trzeciej. Nam się to nie udało. Prawdopodobnie powinniśmy - patrząc z perspektywy czasu - zmniejszyć skalę i przygotować coś mniejszego, ale wysokiej jakości", powiedział Walters w wywiadzie dla EG.

"Byliśmy wtedy także w dziwnym miejscu, jeśli chodzi o branżę. Mnóstwo ludzi mówiło, że ilość to jakość, więc mieliśmy przekonanie, że choć nie będzie to tak dopracowane, jak Mass Effect 3, wszystko będzie w porządku - jest większe, jest więcej zawartości, można więcej robić. Dotarliśmy jednak do punktu, w którym ludzie powiedzieli: 'Nie, to nie jest w porządku'. A przynajmniej 'To nie jest w porządku w przypadku tej marki'. I to jest OK, dostaliśmy nauczkę".

Walters podkreślił jednocześnie, że gdyby BioWare miało szansę na przygotowanie bezpośredniej kontynuacji, twórcy wszystko by dopieścili, tak jak to miało miejsce w przypadku oryginalnej trylogii Mass Effect.

"Chciałbym, abyśmy dostali szansę przygotowania dwójki, ponieważ wtedy zobaczyliście różnicę, jaką można było dostrzec pomiędzy ME1 i ME2 w oryginalnej trylogii".

"Przygotowując Andromeda 2, jestem w 100% pewny, że poprawilibyśmy wszystkie rzeczy, na które narzekali gracze i wprowadzili wiele innowacji, którym się przyglądaliśmy".

BioWare oczywiście przygotowuje w tym momencie kolejne Mass Effect, tyle że nienawiązujące do Andromedy. W tym momencie nie sposób powiedzieć z czym będziemy mieć do czynienia, albowiem żadnych informacji w temacie projektu nie ujawniono. Czekamy na nie z niecierpliwością.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:46, 22.05.2023
Bawiłam się dobrze a nawet bardzo dobrze grając w Andromedę. Myślę że bęcki dostała głównie za to że przed nią była Trylogia Shepardowska w którą fani zapatrzeni jak w obrazek. Jak tu takiej Świętości dorównać. Ja się w ogóle dziwię że próbowali.
0 kudosKononowicziMajor   @   12:56, 22.05.2023
Najlepszy klimat był w Mass Effect 2 zwłaszcza w statkach zbieraczy. Uśmiech

0 kudosMicMus123456789   @   20:32, 22.05.2023
Problemem nie była skala gry, a silnik z tego co pamiętam. A przynajmniej było dużo zarzutów, że był trudny w obsłudze dla deweloperów, co z resztą było widać po premierze.
0 kudosthiefi   @   09:13, 23.05.2023
Ja żałuję, że zagrałem w Andromedę i zniszczyłem sobie wizerunek marki Mass Effect, tak samo było z Dragon Age i Inkwizycja.

W tamtym roku trochę to odczarowałem trylogia Mass Effect Legendary Edition, która ponownie ukończyłem wraz z wszystkimi dlc i mimo, że to rrmastery 10+ letnich gier to zjadają wciąż ta Andromedę już w pierwszej scenie.
W Andromedzie nic nie działa. Brak porządnego bohatera z krwi i kości, brak dobrej intrygi, brak.ciekawych towarzyszy, sandboxowe nudne mapy, które najlepiej jakby miały klawisz "skip" i brak przyjemności z walki i strzelania.
Dno I niszczenie marki.
0 kudosguy_fawkes   @   20:44, 23.05.2023
Andromeda i dla mnie była kiepskim ME, takim trochę zbyt "młodzieżowym" przez głównych bohaterów oraz ich kompanów. Historia powielała znane już motywy, powtarzalne interakcje nużyły, ale mimo wszystko dałbym dwójce szansę i ją kupił, bo kto wie, może faktycznie wyszłoby z tego coś fajnego.
Dodaj Odpowiedź