Mac Walters, scenarzysta oryginalnej trylogii Mass Effect, odchodzi z BioWare

Osoba w dużej mierze odpowiedzialna za historię oryginalnej trylogii Mass Effect, Mac Walters, po blisko 20 latach pożegnał się z BioWare.

@ 23.01.2023, 19:02
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
inne

Mac Walters, scenarzysta oryginalnej trylogii Mass Effect, odchodzi z BioWare

Kolejni doświadczeni deweloperzy opuszczają szeregi swoich studiów. Tym razem padło na weterana kanadyjskiego BioWare'u, Maca Waltersa - scenarzysty m.in. pierwszego Mass Effecta, ale także blisko zaangażowanego w historie zarówno "dwójki" jak i "trójki" (oraz m.in. Jade Empire). Twórca nie zdradził swoich planów, jednak ostatnie 19 lat w doświadczonym zespole pozwoliło mu zebrać potrzebne doświadczenie, by prawdopodobnie zająć się czymś swoim.

Pierwsza odsłona serii Mass Effect jest bez wątpienia jednym z bardziej pamiętnych i docenianych produkcji (chociaż prawdopodobnie na tym polu Mass Effect 2 mogłoby "jedynkę" pobić). Niemniej jednak ME z 2007 roku wyznaczyło pewien kierunek dla przygodowych gier akcji z elementami RPG i na stałe wpisało zarówno BioWare, jak i tę markę, do annałów branży. I właśnie jeden z weteranów Kanadyjczyków stojących za Mass Effectem, Mac Walters, na swoim LinkedInie ogłosił, iż po blisko 20 latach rozstaje się z BioWare.

"Te minione 19 lat były przełomowym doświadczeniem, mówiąc oględnie. Podjęcie tej decyzji [o opuszczeniu firmy - dop. Mat] było bardzo trudne. Pracowałęm z tyloma wspaniałymi ludźmi i miałem przywilej bycia częścią jednego z najbardziej niesamowitych zespołów i projektów. Trudno jest mi pojąć to wszystko; będzie się to na mnie odbijać przez kolejne lata." - napisał.

Aktualnie studio ze stolicy syropu klonowego w pocie czoła pracuje nad nową odsłoną kosmicznej sagi - Mass Effect 4  (choć jest to tytuł bardzo roboczy) został już zapowiedziany, a co więcej, poznaliśmy już pierwsze poszlaki wskazujące na ważny udział Liary T'Soni w całej historii. Co ważne, Mac nie brał udziału w pracach nad grą.


Sprawdź także:
Mass Effect

Mass Effect

Premiera: 20 listopada 2007
XBOX 360, PC, PS3

Mass Effect jest grą RPG, stworzoną przez posiadające świetną reputację ekipę BioWare. Firma od początku zapowiadała, że nie zamierza jednak tworzyć hardkorowego przedsta...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   22:55, 23.01.2023
Może facet ma już dość komputerów i postanowił zamieszkać gdzieś w dzikich kanadyjskich ostępach z niedźwiedziami , jelonkami w drewnianej chatce bez prądu. No co ? Podobno ludzie na stare lata mądrzeją.